A-csoport: az esélyesek napja volt?

2011. december 6. 17:56 © handball.hu

Az A-csoport harmadik játéknapján Montenegró nyögvenyelősen nyert Angolával szemben, Norvégia egy laza sikert könyvelt el Izland ellenében, Németország pedig Kína felett aratott győzelmet úgy, hogy a meccs folyamán egyedül az utolsó percben vezetett.

XX. nőikézilabda-vb, A-csoport, 3. forduló
Németország
23 (7)
Kína
22 (12)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 210 néző
Játékvezetők: Aires Menezes, Aparecido Pinto (brazilok)
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 10 perc

Nagyon nem volt ott fejben Németország a meccs kezdetén, Kína viszont annál inkább felpörögve érkezett. A hetedik percig csak a kínaiak szereztek gólt (0-3), és ezután is nekik ment jobban a játék. Az előrébb tolt hatos faluk alaposan megnehezítette riválisuk dolgát, aki pedig sorra hibázott, és még ziccerből is kapufára bombázott, ráadásul az első megítélt büntetőjét is elhibázta Mietzner (12. perc: 2-6, 18. perc: 4-8). A brazilok egy része még a meccs kezdete előtt valamilyen okból kifolyólag Kína-szurkolókká vált, így igazán volt elég lehetőségük a magyar fordításban „Kína, Kína”-rigmus kiabálására (24. perc: 5-9). Jensen már szinte teljes sort cserélt, egyedül az addig három gólt jegyző Langkeitet hagyta fent a pályán. Szun negyedik büntető-kísérlete idejére Schülke helyett Woltering állt a kapuba, és ez jó döntésnek bizonyult, az ezt megelőzőekről ezt egyelőre nem lehetett elmondani (28. perc: 5-11). Félidőben: 7-12.

A pauza alatt némiképp magához tért a német válogatott: a 38. percre kettőre csökkentette félidei ötgólos hátrányát, és már egészen biztatóan alakultak dolgai, mikor is egy dupla emberhátrányt kellett elviselnie. A támadásaiknál ezalatt Kína emberfogással próbálta Krausét kiiktatni a rendszerből. Woltering ismét hetest hárított, de ekkor már nem cserepozícióból beállva, hiszen a második harminc percet már ő nyitotta. Az ázsiaiak kezdték elhinni, hogy igazán van keresnivalójuk a pályán, és ez érződött a viselkedésükön is (45. perc: 12-16). Ekkor már a norvég szurkolók is fennhangon Kínát biztatták (50. perc: 13-17). A németek viszont újra belendültek, és az 54. percben már csak egy volt közte (17-18), az 56. perc végén pedig Richter egy lerohanásgóllal egyenlített (20-20). Az utolsó percre 22-22-es állással érkeztek a csapatok, és az utolsó német támadást Nadgornaja már passzív jelzésnél értékesítette egy távoli bombával. Kínának 29 másodperce maradt az egyenlítésre, ám annyira felkészületlenek voltak, és kapkodtak, hogy a kapus helyett beküldött plusz mezőnyjátékosra nem adták rá a cseremezt, majd a helyzettel a brazil bírópáros sem tudott igazán mit kezdeni. A fejetlenségből végül Németország jött ki győztesen, aki egyedül az utolsó percben vezetett a meccsen. Végeredmény: 23-22.

Brazília, Santos, Santos Aréna, 410 néző
Játékvezetők: Jasmin Kliko, Michael Johansson (svédek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

Már az első támadásnál hétméteressel és egy izlandi kétperces kiállítással kezdődött a találkozó, ami nem egészen olyan rajtot vett, ahogyan azt a norvégok elképzelték, hiszen az első akciógóljuk mindössze a nyolcadik (!) percben esett (2-2). A szekér ezek után kezdett csak beindulni, de akkor gyorsan meg is lódult (12. perc: 6-2). Az izlandi távoli lövések nagyon nem akartak sikerülni, és a tempójuk is lassú volt ehhez az ellenfélhez. A két csapat közti különbség hat-hét találatnál stabilizálódott, és ez maradt a félidőre is (14-7).

Emberhátrányban kezdte Norvégia a második játékrészt, de ez ebben az esetben semmit nem jelentett. A játék az elvárt mederben folyt tovább, majd a 40. perc körüli szakaszban kicsit felpörögtek a norvégok, és kétszámjegyűre növelték a meglévő hét-nyolcgólos előnyt (23-10). 26-12-nél egy kettős hátrányt is simán kibekkeltek, még gólt is szereztek ez alatt az idő alatt. Edzőmeccsnek pont megfelelő volt ez az összecsapás, amelynek eredménye miatt senkinek sem maradt szégyenkeznivalója. Végeredmény: 27-14.

A mérkőzés legjobb játékosa: Linn Jorum Sulland

Montenegró
28 (14)
Angola
26 (13)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 270 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Angola jó védekezéssel állt fel Montenegró ellen: a hatosfal jól működött, ráadásul az ellenfél támadójátéka nagyon döcögött, így a tizedik percben 3-3-ra állt a meccs. 4-5-nél már tényleg meglepődött arcokat lehetett látni a sajtószektorban. Ekkor a montenegróiak is rákapcsoltak, és labdaszerzéseket követő lerohanás-gólokkal operáltak Djokic és Radicevic jóvoltából (18. perc: 8-6). Ez a fordulat meg is zavarta kicsit az afrikaiakat, akik innentől ha nem is sokkal, de az első félidőt elvesztették (14-13).

Montenegrónak a folytatásban sem feküdt jobban riválisa játékstílusa, aki folyamatosan borsot tört az orra alá. Kiala és társai annyira tűzközelben tudtak maradni, hogy a játékrész felére megint át tudták venni a vezetést, és előnyüket tartották is (49. perc: 21-22, 52. perc: 22-23). Ekkor jött azonban az újabb fordulópont, mikor Bulatovicék elkezdték játszani a tőlük megszokott kézilabdát, ami eredményre is vezetett, hiszen a 22-23-as állást 24-23-ra fordították, majd meg sem álltak a győzelemig, ebbe már senkinek sem lehetett beleszólása. Végeredmény: 28-26.

A mérkőzés legjobb játékosa: Jovanka Radicevic