Montenegró is elkezdte a pontgyűjtést

2011. december 4. 17:10 © handball.hu

A tegnapi elképesztő start után egy nyugodtabb nap elé néztünk Santosban, előzetesen talán a Németország – Montenegró meccs tartogatott, és hozott is izgalmakat. Norvégia simán átgyalogolt Kínán, a napot pedig az Izland – Angola összecsapás zárta.

XX. nőikézilabda-vb, A-csoport, 2. forduló
Izland
24 (12)
Angola
28 (15)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 450 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Erős iramban esett egymásnak Izland és Angola nemzeti együttese, és az első negyedóra rohanása után az angolaiak fordítottak, és a 18. percre Marcelina Kiala irányítása alatt már háromgólos vezetésre tettek szert. Izland láthatóan nehezen tudta követni ellenfele mozgását a pályán, és ettől mindkét térfélen kényelmetlenül érezte magát. A hatosfalas védelme körül egészen magasra is felugró, elkanyarodó, atletikus mozgású játékosok ellen nem találta a megoldást, és így végül a játékrészt is háromgólos hátrányban zárta. Félidőben: 12-15.

Izland mintha nem is ugyanaz a csapat lett volna, mint aki az előző meccsnapon tudatos játékkal felülkerekedett Montenegrón: ötlettelen, erőtlen támadásaik hárítása nem jelentett túl nagy feladatot az afrikaiaknak. Bár utóbbiak sem jeleskedtek sokkal jobban, éppen csak annyival, hogy stabilan tartani tudták a kialakított előnyüket (36. perc: 15-19, 47. perc: 19-24). Angola magabiztosan menetelt második győzelme, és ezzel együtt az aktuális csoportelsőség felé, folyamatosan hergelve magát a pályán, előre és előre (55. perc: 23-27), s a mentalitásuk ezúttal is pontokat ért. Végeredmény: 24-28.

Kína
16 (7)
Norvégia
43 (20)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 380 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 0 perc

Kína összeszedettebb játékot produkált már a meccs elejénél, mint ahogy az első napon kezdett, ennek ellenére a gólszerzés nemigen akart neki összejönni. Az első találatát Lan szerezte büntetőből a 11. percben (1-7), míg az első akciógólt Li Bing lőtte be a 16. percben (2-11). A norvégok nagyjából csak akkor nem találtak be, mikor saját maguk rontottak, minden többi helyzetük kapura lövéssel, és (általában góllal) zárult. 4-14-nél az ázsiaiak emberhátrányból dobtak gólt, és bátorságuk megérkeztével egyre szebb befejezéseket is láthattunk tőlük. A skandinávok főként beálló pozícióra építették fel támadásaikat, és a megszokott lerohanójátékuk most is működött. Félidőben: 7-20.

A tizenöt percnyi szusszanás után kapust cserélt Norvégia: a kérdés az volt, hogy vajon Grimsbö felül tudja-e múlni Haraldsen első félidei 61%-os teljesítményét. Löke hatodik találatával már húsz gólnyi volt a két csapat közti különbség (9-29). Ami a játék képét illeti, nagyjából mintha az első harminc percet ismételte volna meg a két alakulat (56. perc: 15-40). A végére még egy további emberhátrányos nehézség is ráült a kínai lányok vállára, de ennek az összképet tekintve már úgy sem volt jelentősége. Végeredmény: 16-43.

A mérkőzés legjobb játékosa: Heidi Löke

Németország
24 (10)
Montenegró
25 (12)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 330 néző
Játékvezetők: Michael Johansson, Jasmin Kliko (svédek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Kemény védőmunkával várták egymást a csapatok ezen az előzetesen is kiélezettnek várt összecsapáson. Mietzner ugyanott folytatta, ahol tegnap a norvégok ellen abbahagyta, látszott, mennyire jót tett az előző napi siker az önbizalmának. A montenegróiak sokkal inkább a csapatmunkára építettek, és ez a módszer be is vált (14. perc: 4-7). A félidő közepén már időt is kellett kérnie Heine Jensennek, hiszen már néggyel menetelt előttük az ellenfél (4-8). A meglepetés-győzelmet követően ezúttal kevésbé tűntek motiváltnak a németek, ahelyett, hogy az újabb lendületet adott volna nekik. Ennek ellenére a balkáni csapat szívta fel magát jobban, és vezette támadásait magabiztosabban. A négygólos hátrány ellen a germánok érdemben egyelőre nem tudtak mit tenni. Bulatovic kiállítása alatt hoztak egy 1-0-s kétperces szakaszt, és a játékrész utolsó támadását is Mietznerék vezették, és értékesítették. Félidőben: 10-12.

Mietzner és Richter találataival villámgyorsan egyenlített Németország, de Bulatovic és Radicevic gyorsan visszahozta a fórt. Sőt, mit sem, hogy visszahozta, a 45. percre meg sem állt a plusz hatig (13-19). Popovic-ék nem akartak semmit sem a véletlenre bízni, és bár bizonyára belőlük is sokat kivett fizikálisan az első fordulóbeli meccs, mégis sokkal frissebben mozogtak a pályán (51. perc: 16-21, 52. perc: 17-23). Szinte már lefutottnak vélhették sokan a meccset, mikor a németek ismét szárnyra kaptak, és az 56. percre kettőre zárkóztak (21-23). Megnyugtatóan hatottak ekkor montenegrói szempontból Djokic találatai, ám két perccel a vége előtt is kettő volt közte. Az utolsó percben Nadgornaja egyre hozta fel a németeket, akik nyolc másodperccel a lefújás előtt még támadhattak volna, de a labdát eladták. Végeredmény: 24-25.

A mérkőzés legjobb játékosa: Katarina Bulatovic