Spanyolország - Kína 1-1

2008. március 24. 0:58 © handball.hu

Két felkészülési mérkőzést játszott a spanyol válogatott az Európában turnézó kínaiakkal. A pénteki mérkőzésen egygólos kínai, a vasárnapin négygólos hazai győzelem született.

Ahogyan a napokban kiderült, nem az eredeti célból játszott egymással a két válogatott. A spanyolok épp most estek el az olimpiai selejtezőn való részvétel esélyétől, ám a következő cél még előttük lebeg: Litvánia ellen kell kijutniuk a decemberi macedóniai Eb-re. A kínaiak pedig néhány napja már Európában készülnek az augusztusi olimpiára.

Jorge Dueñas számára újabb rossz hír, hogy Macarena Aguilarra komoly, féléves kényszerpihenő vár. A Parc Sagunt irányítójának bal térde még pénteken sérült meg, így csak őszre várható a visszatérése.

felkészülési mérkőzések
Spanyolország - Kína 24-25 (11-16)
Alcobendas (Madrid)

Spanyolország - Kína 27-23 (13-12)
Pinto (Madrid), 300 néző
Vez.: Monje, Sanpedro (ESP)

Spanyolország: Maru Sanchez - Garmendia 1, Martín 3, Bea. Fernández 5(1), Ortuño 2, Castañeda 1, Oncina 3. Cserék: Elejaga (kapus), P. Pinedo 3(1), Rubio 4(3), Cuadrado 2, E. Pinedo 1, Beg. Fernández 2
Kína: Liu Gi - Wei Qiu 3, Liu Yun 5, Liu Jin 3, Zhang Ping, Zhang Geng, Yan Liu. Cserék: Wang Yon (kapus), Wang Shi 3, Wu Yi, Liu Xiao 4(2), Wu Wen 5, Li Na, Wuang Dong
Kiállítások: 6 perc (Martín, Rubio, Beg. Fernández); 4 perc (Wuang Dong, Wuang Dong)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 3-4, 15. p.: 5-6, 20. p.: 7-9, 25. p.: 10-11, félidő: 13-12; 35. p.: 16-15, 40. p.: 18-18, 45. p.: 18-20, 50. p.: 22-21, 55. p.: 24-21