Esély sem volt az elődöntőre

2006. december 14. 21:21 © handball.hu

Utolsó középdöntő-mérkőzésén Norvégia ellen lépett pályára a magyar nőikézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon, ám vereséget szenvedett. A címvédő 34-31-es győzelme azt jelenti, hogy Németországgal együtt bejutott az elődöntőbe, a magyar együttes szombaton az 5. helyért csatázhat.

Eredmény, Európa-bajnokság, középdöntő, I. csoport, 3. forduló:
Magyarország - Norvégia 31-34 (16-17)
Göteborg
v.: Goulao, Macau (portugál)
gól: Görbicz 6/6, Mehlmann 5/1, Tóth T. 4, Balogh 4, Ferling 3, Szűcs 3, Szamoránsky 2, Kirsner 2, Borbély 1, Siti E. 1, illetve Hammerseng 8/2, Kari Mette Johansen 7, Aamodt 7, Sörlie-Lybekk 4, Breivang 3, Nostvold 2, Riegelhuth 2, Kristine Lunde 1
hetes: 8/7, illetve 4/2
kiállítás: 4, illetve 6 perc

A magyar válogatott korábban összesen 66 alkalommal meccselt a skandinávokkal, s 48 győzelem, illetve 3 döntetlen mellett 15-ször kapott csak ki. Igaz, az Eb-k során ez a mérleg már nem ilyen jó, sőt: négy meccsből négyet veszítettünk, kétszer tragikus különbséggel, 14, illetve 15 találattal.

Sajnos a macedón válogatott nem tette meg azt a szívességet, hogy pontot, pontokat szerezzek a németektől, noha Armin Emrich együttese megszeppent nyusziként lépett pályára, nem tudott annyira megijedni az érem lehetőségétől, hogy kikapjon Radulovicéktól.

Nem maradt tehát más esély a magyarok számára, minthogy megpróbálja a lehetetlent, s nyerjen hat góllal – helyzetünket nehezítette, hogy baráti kapcsolat ide vagy oda (hiába a három április felkészülési meccs) a meccs még a címvédő számára is sorsdöntőnek számított.

Az első félidő gyakorlatilag a papírformát igazolta, a norvég együttes erőnlétben, védekezésben és támadásban is fölénk nőtt, s csak saját maguknak köszönhették, hogy a félidő hajrájába a folyamatos 3-4 gólos előnyből mindössze egy maradt. Nagy hátránynak bizonyult, hogy Görbicz csupán hetesből volt eredményes, az ellenfélnél viszont Hammerseng a vállán vitte a csapatot öt akciógóljával, de a két szélső, Aamodt és Kari Mette Johansen is kitett magáért.

A második félidőt emberhátrányban kezdte Norvégia, de Marit Breivik még azt is megkockáztatta, hogy kapusát lehívta, s hat mezőnyjátékossal támadtatta csapatát: a gyakorlás bejött, Breivang betalált (16-18).

Aztán Kirsner egy buta kiállítás miatt nemcsak magát, de a csapatot is nehéz helyzetbe hozta, mert az emberhátrány úgy meg zavarta a játékosokat, hogy Norvégia szinte akadálytalanul produkálhatott egy 5-0-s szériát (18-25)

Nemhogy hat góllal nem nyert együttesünk, végül hárommal kikapott, sajnálatos tény, de Norvégia számára csupán kellemes edzőpartner voltunk az elődöntőre, semmi más.

Németh András: Próbáltunk győzni a norvégok ellen, de 2x5 percet elrontottunk, ezért nem jött össze. Jelenleg ez a legjobb játékoskeret, akikkel dolgozhatok. Szerintem ezen az Európa-bajnokságon Norvégia a legjobb csapat.
Görbicz Anita: Az első félidő elején nem jöttek össze a támadásaink, ezért gyors kontrákból tudtak minket lefutni a norvégok. A védekezésünk sem volt igazán agresszív.

Marit Breivik: Nagyon örülök, hogy megnyertük a meccset és csoportelsőként, veretlenül jutottunk az elődöntőbe. A magyarok az eddigi legtöbb gólt dobták ellenünk, szám szerint 31-et. Három évvel ezelőtt sérültjeink miatt nem jött össze a vb, tavalyelőtt pedig teljes csapattal tudtunk készülni, ez volt a magyarországi jó szereplésünk oka. Tavaly igen bő, 35 fős kerettel dolgoztam, akik közül több játékos is kihullott sérülése miatt, ezzel magyarázható hullámzó teljesítményünk.
Kari Grimsbo: Mindegyikünk ideges volt meccs előtt, hiszen tartottunk a magyaroktól, de most nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk.