Nincs meglepetés: döntősök az oroszok

2006. december 16. 15:53 © handball.hu

A tavalyi világbajnokság döntője után ismét a fináléba játszotta magát az orosz válogatott, amely 29-33 arányban győzte le azt a német csapatot, amely egyébként végig becsületesen tartotta magát a jóval nagyobb nevű ellenféllel szemben.

Eredmény, elődöntő:
Németország - Oroszország 29-33 (13-16)
Stockholm
v.: Goulao, Macau (portugál)
gól: Jurack 8/1, Krause 5, Baumbach 5, Hardter 3, Althaus 3, Reiche 3, Müller 2, illetve Turey 5, Poltorackaja 4/1, Posztnova 4, Bliznova 4, Bodnyeva 3, Andrjusina 3, Marennyikova 3, Karejeva 2, Jakovljeva 2, Romenszkaja 1, Poljenova 1, Sipilova 1
hetes: 2/1, illetve 4/2
kiállítás: 6, illetve 4 perc

Ügyesen használta ki az oroszok kezdeti kapkodását a német válogatott, és gyors lerohanásokkal 2-0-ra elhúzott. Összeszedték magukat Poltorackajáék, s a németeknek sem volt szerencséjük a kapufákkal, így egy gólos hátrányba kerültek a 10. percre (3-4). A csereként beálló Woltering bravúros védéseinek és Jurack bombáinak köszönhetően a világbajnokok nem tudtak elhúzni. Trefilov mester időt is kért, s a szidás láthatóan felrázta tanítványait (7-10). A svéd és norvég szurkolók hatalmas üdvrivalgással jutalmazták Englert védéseit és a gyors középkezdésekből szerzett német gólokat (12-14). Andrjusinát és Tureyt azonban nem érték utol az első félidő végére kissé elfáradó ellenfél, Baumbach pedig hétméterest hibázott (félidő: 13-16).

Jurack továbbra is tarthatatlan volt, minden helyzetből betalált, büntetőből már a 6. gólját szerezte (15-16). Suslina és az orosz védelem percei következtek, egyszerűen áttörhetetlen volt az orosz védőfal, a kontrákból pedig tarthatatlanok voltak (16-22). Egyre kevésbé törődtek a csapatok a gólok utáni visszarendeződéssel, így szinte fél percenként betaláltak a csapatok (19-26). A monotonitást csak Andrjusina törte meg, akinek durva szabálytalansága után el kellett hagynia a Hovet Sportcsarnokot. Már-már elúszni látszott a meccs a németek számára, amikor Baumbach egymásután kétszer is betalált (25-29). Trefilov edző lecserélte a világ legjobb beállósának tartott Bodnyevát, aki ma nem volt formában, s helyére Romenszkaja áltt be. Woltering viszont ismét jó választásnak bizonyult, s védéseivel elbizonytalanította az oroszokat. A hátralévő öt perc azonban még így sem volt elég a felzárkózáshoz, így a végeredmény: Németország-Oroszország 29-33.

Jevgenyij Trefilov: A mai meccs már az éremért folyt, ezért nagyon kemény volt a küzdelem. Rengeteget fejlődtek a németek az utóbbi években, ezért megérdemlik, hogy a bronzéremért harcoljanak. A legjobb négy között már minden mérkőzés ugyanolyan nehéz, hiszen itt már csak erős ellenfelek vannak. Nem fontos, ki ellen játszunk holnap, hiszen mindenképp elszántan fogunk pályára lépni. Ehhez elég pihenőt fogok adni a lányoknak.
Ljudmilla Posztnova: Az edzőnk felkészített minket, hogy nehéz meccsre számíthatunk. Rengeteg hibával játszottunk, de szerencsére még így is sikerült nyernünk.
Jekatyerina Andrjusina: Idegesek voltunk, sokat hibáztunk és jobban kellett volna védekeznünk is. A holnapi döntőre mentálisan kell felkészülnünk.

Armin Emrich: Természetesen a világbajnok oroszok voltak az esélyesebbek, ennek ellenére mi megpróbáltunk mindent megtenni, és a mérkőzés egyes szakaszaiban szorossá tenni a küzdelmet. Viszont sokszor elemi hibákat vétettünk, ezzel vetettük vissza a saját teljesítményünket. Amikor 27-29-nél két ziccert is kihagytunk, akkor éreztem a fordulópontot. Ha akkor hidegebb fejjel tudtunk volna játszani, másképp alakulhatott volna az eredmény. Megpóráltunk minél okosabban játszani, de sajnos az adódó lehetőségeket konzekvensen nem tudtuk kihasználni.
Grit Jurack: Elégedettek lehetünk a mutatott játék miatt, a gond viszont az volt, hogy a második félidő első 5-10 percét 8-1-re elvesztettük. Idegesek voltunk, hiszen soha nem játszottunk még világversenyen elődöntőt. Holnap új esélyt kapunk az éremszerzésre, ennek azért nagyon örülök.