Macedónia sem jelentett gondot

2006. december 8. 21:46 © handball.hu

Második Európa-bajnoki csoportmérkőzésén a csütörtökön szintén győzelemmel kezdő Macedónia ellen lépett pályára a magyar nőikézilabda-válogatott, s a vártnál könnyebb, 30-22-es győzelmet aratott.

Eredmény, Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló:
Macedónia - Magyarország 22-30 (10-16)
Skövde, 800 néző
v.: Fernandez, Rios (spanyol)
gól: Naukovic 11/2, Radulovic 3, Portjanko 2, Boeva 2/1, Pecevska 2, Mladenovska 1, Gjorgjijevska 1, illetve Görbicz 8/6, Tóth T. 5, Szamoránsky 4, Mehlmann 3, Kirsner 3, Balogh B. 2, Ferling 2, Borbás 2, Vérten 1
hetes: 7/4, illetve 6/6
kiállítás: 8, illetve 12 perc

Nemcsak eddigi makulátlan, százszázalékos mérlegének megóvása, hanem a középdöntőbe jutás is a tétje volt a magyar nőikézilabda-válogatott második Eb-mérkőzésének. Skövdében Németh András tanítványai Macedónia ellen léptek pályára, azaz a csütörtöki játéknap győztesei mérték össze erejüket.

A magyarok korábbi találkozóikon háromból hármat nyertek, 86 dobott és 53 kapott gól állt egyik és másik oldalon. Az első meccsre még a Laurencz-érában, az 1994-es győri Keksz-kupán került sor (25-14), legutóbb 1999. november 21-én Pakson meccseltünk, s 13-7-es félidő után 29-12-re győztünk. A csapatból ezúttal Kovacsicz Mónika és Borbély Zsanett maradt ki.

Bátortalanul, de fogalmazzunk inkább úgy, pontatlanul kezdte az összecsapást az együttes, a csata kísértetiesen hasonlított az osztrákok ellenihez. Védekezésben eleinte Radulovic (akit korábban Tarculovska néven ismerhettünk) okozott problémát, aki jobbszélről jobb kézzel is betalált, majd átlövésből is felavatta Pálingert.

Szűcs és Tóth kicsit gyámoltalannak tűnt a hármas pozícióban, Naukovic ekkor még élt a pályán, 6-5-re, majd 8-7-re még ellenfelünknél volt az előny. A félidő közepén ébredt fel a csapat, keményebb lett a védekezés, a szélsők besegítésével szűkebb terület jutott a nagylövőknek, a középre terelt bombázókat Szűcsék már könnyedék blokkolták, a labdaszerzésekből pedig a csapat a 18. és a 27. perc között egy 8-1-es szériát produkált, így 16-10-es magyar előnnyel ért véget az első játékrész.

A második félidőre Németh András alaposan felforgatta a csapatot, beállt Kirsner, Borbás, Siti és Ferling, Görbicz pihenőt kapott, azaz a klasszikus felállás és a háromirányítós játék öszvérmegoldását alkalmazta a szakvezetés.

Az eredményen ez nem látszott meg, a csapat percről percre húzott el, majd 20-12-nél beállt a nyolc gólos különbségre. Ugyan Oholanga Loki révén balkezes lövőt is pályára küldött Andrij Portnoj kapitány, ám ez sem segített.

Az utolsó tíz percnek kilencgólos fórral vágott neki az együttes (17-26), a végeredmény 30-22 lett, a csapat a szombati szünnap után a csoport leggyengébb csapatával, Szerbiával meccsel, s búcsúzik Skövde városától.