A Bietigheim nyerte a rangadót

2019. január 24. 13:50 © handball.hu

Bár sokáig vezetett idegenben is a Thüringer HC, a Bietigheim meg tudta fordítani a mérkőzést, és egyedüliként hibátlan a Bundesligában.

SG BBM BietigheimThüringer HC 27-24 (10-13)
Ludwigsburg, 2.111 néző
Vezette: Schilha, Merz
Bietigheim: Visser 4(2), Lauenroth 3, Loerper 9(7), Kudłacz-Gloc 8, Woller 1, Malestein 2
THC: Sazdovska 2, Mazzucco 1, Schmelzer 2, Bölk 8(1), Großmann 1, Jakubisová 5, Huber 4(3)
Kiállítások: 12 p. ill. 2 p.
Hétméteresek: 9/12 ill. 4/7

Különösebb meglepetések nélkül csordogált a Bundesliga őszi szezonja. Ahogy arra számítani is lehetett, az előző évet is uraló három csapat, a Metzingen, a Thüringer HC és a Bietigheim minden mérkőzését megnyerte, még szoros mérkőzéseket is ritkán játszottak. A Bietigheim rögtön a szezon elején, a második fordulóban nyerni tudott Metzingenben 29-25-re, amivel a Metzingen lépéshátrányba került.

A középmezőnyből a Leverkusen és a Dortmund emelkedik ki, de a BVB formája is túl ingadozó, ezért nemhogy az éllovasokhoz felzárkózni nem tudtak, de még a mögöttük jövőket leszakítani sem igazán. A Bayer Leverkusen jól kezdte a szezont, de a téli szünetben előbb a csapat egyetlen egészséges beállósának, Anna Seidelnek, elszakadt a keresztszalagja, majd egy betegség miatt hetekre elveszítették Mia Zschockét is, és ezt már a csapat nem tudta elviselni, több olyan meccset is elveszítettek, ahol ők voltak a favoritok.

Az éllovas triót tehát senki nem veszélyeztette. A régi mondás, miszerint a Bundesligában bárki megverhet bárkit, ebben a szezonban megdőlni látszik. Már csak azért is, mert eközben az Union Halle-Neustadt úgy áll az utolsó helyen, hogy ők pedig még senkit nem vertek meg, egyetlen pontot gyűjtöttek eddig.

Az sem újdonság, hogy a Thüringer HC-t folyamatos sérülések sújtják. Gordana Mitrović Franciaországba igazolt már a szezon megkezdése után, rajta kívül hat mezőnyjátékos hiányzik jelenleg sérülések miatt, ezek némelyike súlyos, hetekig, hónapokig tartó hiányzást eredményez. Herbert Müller együttese így az idén is alig bír kiállni, pedig a hátsó posztokra időközben két új játékosuk is lett. A leverkuseni meccsre a szülés után visszatérő Kerstin Wohlboldot adminisztratív okokból nem tudták benevezni, így Emily Bölk, Alicia Stolle és a Dániából év közben igazolt Nina Müller (szül. Wörz) kénytelen volt csere nélkül végigjátszani a mérkőzést. Ezután pár hétre Stolle is kidőlt, így tényleg alig maradt cserelehetőségük.

Rengeteg sérültje van a Metzingennek is. Igazán balszerencsés csapat: két új igazolásuk is megsérült még az előző idény legvégén, így volt időszak, amikor négy játékos hiányzott egyszerre keresztszalag-sérülés miatt. Korsós Dorina és a kapus Madita Kohorst már játszanak, de közben elszakadt Marija Obradović keresztszalagja is, így irányító-balátlövőben csak Shenia Minevskaja és Kovács Patrícia maradtak. Ilyen körülmények közt került sor január közepén a két „kórházválogatott” meccsére. Bad Langensalzában, nem különösebben magas színvonal mellett, a hazaiak nyertek, így a Metzingennek már négy vesztett pontja lett.

Egy hétre rá pedig a bajnoki címvédő látogatott Délnyugat-Németországba, a két még hibátlan csapat rangadójára. A meccs elején a Bietigheim meglepően gyenge támadójátékot mutatott. Eleve alacsony tempóban zajlott a mérkőzés, de a hazaiaknál feltűnő volt, hogy alig vannak felépített támadásaik, így még a nem túl agresszív THC-védelem is eredményes tudott lenni. Ráadásul a Bietigheim rövid idő alatt három büntetőt is kihagyott. A Thüringer HC így már az első félidőben hatgólos előnyre tudott szert tenni idegenben (4-10, majd 5-11). A félidő legvégét azonban elrontották a vendégek, fél perc alatt két gólt is kaptak, így a szünetre már csak három gól maradt az előnyből.

A fordulás után nemutolsósorban Karolina Kudłacz-Gloc egyéni teljesítménye által hamar felzárkóztak a hazaiak, de ezután az ötvenedik percig kiegyenlített volt a találkozó. A végjátékot azonban a Thüringer HC már nem bírta erővel, az utolsó percekre teljesen elfáradtak és nyolc perc alatt kaptak hét gólt.

Ezzel a Bietigheim továbbra is hibátlan, a THC hátránya 2, a Metzingené 4 pont. Nem behozhatatlan, de ahhoz több játékosra, több cserelehetőségre, jobb erőnlétre volna szükség.