Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

Negyeddöntőben a mieink

2018. augusztus 15. 13:46 © handball.hu

Az ifjúsági vb nyolcaddöntőjében a Brazília helyett beugró Ausztria korosztályos válogatottját verte a magyar csapat, így a legjobb nyolc közé jutott, ahol Spanyolország lesz az ellenfele.

A mérkőzés legjobbja: Kellermann Dóra (Fotó: ZPRP)
A mérkőzés legjobbja: Kellermann Dóra (Fotó: ZPRP)
VII. U18-as nőikézilabda-vb, 1. nyolcaddöntő
Magyarország ifjúsági
36 (16)
Ausztria ifjúsági
22 (11)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Hejdi Elszajed, Jaszmina Elszajed (egyiptomiak)
Schatzl Nat.
Kuczora
Tóth N.
Pál
Albek
Arany
Kellermann
Borgyos
Bánfai
Szilovics
Simon
3
3
3
5
4(1)
4
6
1
3
3
1
Schlegel
Dramac
Pandza
Kofler
Neidhart
Draguljic
Kerestély
Reichert
6
2
5(4)
3
2
2
1
1
Hétméteresek: 1/1 Hétméteresek: 6/4
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A továbbjutás szempontjából fontos, de könnyű meccset játszott a magyar válogatott a legjobb tizenhat között.

A brazilok helyett beugró osztrákok eleinte jól tartották a mieinkkel a lépést, 6-6 után azonban Albek, Arany és Kuczora góljaival néggyel elhúzott a magyar válogatott (10-6). Az osztrákok hiába kértek időt, a különbség nőtt, majd stagnált, és végül 16-11-re alakult az első félidő.

A második félidőt is jól kezdték a magyarok, az ellenfél ötperces gólcsendje végén már tíz volt a különbség, s ennek kialakításában Bánfai, Szilovics és Pál is részt vett (41. perc: 24-14). Egyre több játékos kapott nálunk szerepet, és a lőlapon látszik, hogy sokan éltek is a lehetőséggel, sőt sokan ki is szolgálták társaikat. Csapatként nyert a magyar válogatott, megérdemelt, tizennégy gólos különbséggel: 36-22. A mieink legjobb játékosa Kellermann Dóra lett.

A magyarok ellenfele a 2. nyolcaddöntőben diadalmaskodó spanyol válogatott lesz csütörtökön.



VII. U18-as nőikézilabda-vb, nyolcaddöntők

2. nyolcaddöntő
Spanyolország U18 - Norvégia U18 20-18 (7-9)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (lengyelek)

3. nyolcaddöntő
Horvátország U18 - Németország U18 24-25 (14-9)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Karim Gasmi, Raouf Gasmi (franciák)

4. nyolcaddöntő
Dél-Korea U18 - Japán U18 36-30 (20-15)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Raymel Reyes, Alexys Zúñiga (kubaiak)

5. nyolcaddöntő
Hollandia U18 - Franciaország U18 24-23 (12-16)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Ruben Burgos, Gonzalo Delgado (argentinok)

6. nyolcaddöntő
Románia U18 - Svédország U18 20-22 (15-10)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Viktorija Alpaidze, Tatjana Berezkina (oroszok)

7. nyolcaddöntő
Lengyelország U18 - Dánia U18 20-30 (9-12)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Alexei Covalciuc, Igor Covalciuc (moldávok)

8. nyolcaddöntő
Oroszország U18 - Tunézia U18 36-16 (18-10)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Maria Bennani, Safia Bennani (svédek)



Elnöki kupa, mérkőzések a 17-20. helyekért

Szlovákia U18 - Chile U18 23-29 (11-13)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Muammar Al Watani, Mohammed Qamber (bahreiniek)

Argentína U18 - Montenegró U18 15-25 (8-10)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Georgi Dojcsinov, Julian Gorecov (bolgárok)

Elnöki kupa, mérkőzések a 21-24. helyekért

Angola U18 - Egyiptom U18 26-17 (12-10)
Kielce, Legionów Csarnok
Játékvezetők: Denis Bolic, Christoph Hurich (osztrákok)

Kína U18 - Kazahsztán U18 27-25 (15-10)
Kielce, Politechnika Csarnok
Játékvezetők: Marta Sa, Vanja Sa (portugálok)



A hivatalos csütörtöki program:

Elnöki kupa:

9.30 Mérkőzés a 19. helyért: Szlovákia U18 - Argentína U18
9.30 Mérkőzés a 23. helyért: Egyiptom U18 - Kazahsztán U18
11.45 Mérkőzés a 17. helyért: Chile U18 - Montenegró U18
11.45 Mérkőzés a 21. helyért: Angola U18 - Kína U18

Helyosztók:

14.00 Mérkőzés a 11. helyért: Norvégia U18 - Horvátország U18
14.00 Mérkőzés a 15. helyért: Ausztria U18 - Tunézia U18
16.15 Mérkőzés a 9. helyért: Románia U18 - Franciaország U18
16.15 Mérkőzés a 13. helyért: Lengyelország U18 - Japán U18

Negyeddöntők:

1. negyeddöntő: 18.30 Magyarország U18 - Spanyolország U18
2. negyeddöntő: 20.45 Németország U18 - Dél-Korea U18
3. negyeddöntő: 18.30 Hollandia U18 - Svédország U18
4. negyeddöntő: 20.45 Dánia U18 - Oroszország U18

© handball.hu

Írd meg a véleményed!

Írd meg a véleményed! Eddig már 602 hozzászólás érkezett.

Ajánld a cikket másoknak!

Ajánld a cikket másoknak!

További hírek

2018. szeptember 23. 7:57

Gyermekáldás előtt Szöllősi-Zácsik

2018. szeptember 22. 17:35

Öt mérkőzés szombaton

2018. szeptember 21. 18:40

Döntetlen Debrecenben

2018. szeptember 19. 18:38

Újvárosban is nyert a Fradi

2018. szeptember 16. 17:38

Dupla sikerrel megy tovább a Vác

2018. szeptember 16. 16:59

Megvan a Győr negyedik sikere

2018. szeptember 15. 17:36

Az Érd és a Fradi tudott otthon nyerni

2018. szeptember 15. 16:05

Az "odavágó" a Vácé lett

2018. szeptember 14. 18:00

Kisvárdai győzelem

2018. szeptember 12. 18:00

Magabiztosan nyert a Fradi

2018. szeptember 9. 21:15

Főtáblás a Bietigheim és a Podravka

2018. szeptember 8. 20:45

Zajlanak a BL-selejtezők

2018. szeptember 8. 20:10

Dunaújvárosban nyert a Siófok

2018. szeptember 7. 19:30

Elkezdődött a második forduló

2018. szeptember 6. 14:17

2019-ben ismét Balázs Kupa

2018. szeptember 5. 7:36

Elhunyt Cseh Zsolt

2018. szeptember 2. 17:46

Kisvárdán maradt a két pont

2018. szeptember 1. 18:43

Elindult a bajnokság

2018. augusztus 24. 19:00

Négy felkészülési pénteken

2018. augusztus 23. 18:26

Készülnek a magyar csapatok