Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

Junior vb: elődöntő Dél-Korea ellen

2018. július 11. 15:59 © handball.hu

A románokon keresztül vezetett az út a legjobb négy közé a junior világbajnokságon: bár hihetetlenül nehéz volt, a második félidőben ismét átstartoltak a mieink, és simán nyertek.

Fotó: hungaryhandball2018.hu
Fotó: hungaryhandball2018.hu
XXI. U20-as nőikézilabda-vb, 3. negyeddöntő
Románia junior
26 (17)
Magyarország junior
31 (14)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4000 néző
Játékvezetők: Mathias Sosa, Cristian Lemes (uruguayiak)
Târcă
Petruş
Badea
Tecar
Popescu
7(4)
7
3
7
2
Faluvégi
Klujber
Pásztor N.
Márton
Háfra
Tóvizi
Kácsor
Szabó K.
Lakatos
5
3(2)
6
6
6
1
2
1
1
Hétméteresek: 5/4 Hétméteresek: 3/2
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 8 perc
A vb-negyeddöntő első félideje most csúnyább véget ért, mint a magyarok eddigi mérkőzésein. A mieink csak 6-6 után tudtak leválni a románokról, három perc alatt lőttek négy gólt, válasz nélkül (15. perc: 6-10). A románok azonban kiegyenlítettek a 22. percre (12-12), majd hamarosan négy góllal húztak el (17-13), ám Kácsor lövésével zárult az első felvonás, így csak mínusz hárommal jött a szünet: 17-14.

A csarnok kijelzője miatt kicsit hosszabb szünet után percek alatt megfordította az eredményt a magyar válogatott a Háfra-Klujber-Pásztor hármas góljaival, és persze a jó védekezéssel, valamint Binó kapusteljesítményével. Ezzel a lendülettel először ismét négyre hízlalták az előnyt a magyar lányok (48. perc: 20-24), majd felőrölve a románokat hét perccel a vége előtt hattal vezettek (24-30). A románok elkészültek az erejükkel, nem tudtak felzárkózni, így a magyarok megérdemelten jutottak a legjobb négy közé. A végeredmény: 26-31.

A 4. negyeddöntőben Dél-Korea kiütötte Dániát, így az ázsiai csapat lesz a magyarok ellenfele a pénteken 20 órakor kezdődő elődöntőben.



XXI. U20-as nőikézilabda-vb, negyeddöntők

4. negyeddöntő
Dél-Korea U20 - Dánia U20 24-16 (11-7)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Javier Álvarez Mata, Yon Bustamante López (spanyolok)

1. negyeddöntő
Oroszország U20 - Hollandia U20 28-26 (14-14)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Juszef Belkiri, Szid-ali Hamidi (algírok)

2. negyeddöntő
Norvégia U20 - Franciaország U20 27-26 (11-13, 24-24)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (szerbek)



XXI. U20-as nőikézilabda-vb, helyosztók a 9-16. helyekért

Mérkőzés a 9. helyért
Horvátország U20 - Izland U20 36-23 (17-11)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Szjarhej Kulik, Dzmitrij Nabokav (fehéroroszok)

Mérkőzés a 11. helyért
Brazília U20 - Svédország U20 21-18 (12-10)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Husszain Al-Mawt, Szameer Marhoon (bahreiniek)

Mérkőzés a 13. helyért
Japán U20 - Németország U20 22-23 (14-11)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Adriano Alves Rocha, Daniel Magalhães da Silva (brazilok)

Mérkőzés a 15. helyért
Szlovénia U20 - Montenegró U20 25-18 (11-8)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Kalid Husszein, Fadhil Imran (irakiak)



Mérkőzés az Elnöki kupáért (a 17. helyért)

Portugália U20 - Spanyolország U20 28-32 (13-14)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Cristina Năstase, Simona Raluca Stancu (románok)

Helyosztó mérkőzés a 19. helyért

Chile U20 - Angola U20 22-27 (9-13)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Honda Sota, Tabucsi Moto (japánok)

Helyosztó mérkőzés a 21. helyért

Kína U20 - Paraguay U20 38-35 (19-19)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Pınar Ünlü Hatipoğlu, Mehtap Şimşek (törökök)



Pénteki program:
(Főnix Csarnok)

Mérkőzések az 5-8. helyekért:

12.30 Hollandia U20 - Franciaország U20
15.00 Románia U20 - Dánia U20

Elődöntők:

17.30 Oroszország U20 - Norvégia U20
20.00 Magyarország U20 - Dél-Korea U20



A junior vb eddigi helyezései:

9. Horvátország
10. Izland
11. Brazília
12. Svédország
13. Németország
14. Japán
15. Szlovénia
16. Montenegró
17. Spanyolország (az Elnöki kupa győztese)
18. Portugália
19. Angola
20. Chile
21. Kína
22. Paraguay
23. Egyiptom

© handball.hu

Írd meg a véleményed!

Írd meg a véleményed! Eddig már 465 hozzászólás érkezett.

Ajánld a cikket másoknak!

Ajánld a cikket másoknak!

További hírek

2019. február 18. 21:54

Elkerülte egymást az FTC és az ETO

2019. február 17. 19:30

Pontot rabolt az FKC Kisvárdáról

2019. február 16. 18:41

Újvárosi vereség Siófokon

2019. február 13. 19:32

Teljes az MK Final Four mezőnye

2019. február 12. 15:41

Olimpiai bajnokkal erősít az ETO

2019. február 12. 11:17

Norvég csapatot kapott a Siófok

2019. február 11. 17:09

Nze Minko az ETO-hoz igazol

2019. február 10. 15:39

Veretlenül nyerte csoportját a Siófok

2019. február 10. 14:39

BL: már a második a Bukarest

2019. február 9. 18:35

A ÉRD csatlakozott a DKKA-hoz

2019. február 9. 14:49

Mindkét magyar csapat sikeres volt

2019. február 8. 20:09

Nem hagyott esélyt a Dunaújváros

2019. február 6. 17:38

Tízzel nyert az ETO Fehérváron

2019. február 6. 7:48

Ideiglenes vezetőedző Kisvárdán

2019. február 6. 7:40

Távozik Győrből Nycke Groot

2019. február 4. 19:38

BL: döntetlen Dániában

2019. február 3. 18:34

Meglepetés nélkül Érden

2019. február 3. 14:00

Dániában volt vendég a Siófok

2019. február 2. 17:56

Pontokat rabolt Budaörsről az Előre

2019. február 2. 14:39

Pontosztozkodás a magyar BL-derbin