Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

Junior vb: nyolc között a mieink

2018. július 10. 13:57 © handball.hu

A negyeddöntőbe jutott a magyar válogatott a debreceni junior világbajnokságon, mután tizennégy góllal verte a szlovénokat, és szerdán a románok ellen játszhatnak negyeddöntőt. Továbbjutottak még az oroszok és hollandok is.

Fotó: hungaryhandball2018.hu
Fotó: hungaryhandball2018.hu
XXI. U20-as nőikézilabda-vb, 6. nyolcaddöntő
Magyarország junior
31 (12)
Szlovénia junior
17 (10)
Debrecen, Főnix Csarnok, 3200 néző
Játékvezetők: Maike Merz, Tanja Schilha (németek)
Pásztor N.
Háfra
Lakatos
Klujber
Tóvizi
Szabó K.
Kácsor
Kuti
Márton
Hornyák B.
Giricz
2
3
2
7(2)
1
3
4
1
6
1
1
Lovšin
Žabjek
Abina
Čopi
Helbel
Bon Brzin
8
2
1
1
4
1
Hétméteresek: 3/2 Hétméteresek: 1/0
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
Megilletődötten kezdte a magyar válogatott ezt a nyolcaddöntőt, a rettegett Lovšin folyamatosan megtréfálta a magyarokat, így először csak a 16. percben tudtak vezetni a mieink, méghozzá Klujber révén (6-5). Néhány perccel később már kettővel is jobb volt, ám a szlovénok kiegyenlítettek, majd ismét megfordították a mérkőzés állását (22. perc: 8-9). A mieink azonban belehúztak a szlovén időkérés után, és Kácsor időntúli szabaddobás-gólja már kétgólos félidei vezetést jelentett: 12-10.

A második félidőben Háfra talált először a hálóba, majd Helbel vette hátára saját csapatát, de a mieink ismét teljesen más formájukban jöttek ki az öltözőből. Mártont és Klujbert nem lehetett tartani, egymást szolgálták ki a magyar csapat tagjai, így csodás csapatmunkával végül tizennégy gólos győzelem született: 31-17.

A magyar lányok a románok ellen játszanak majd a negyeddöntőben és kivívhatják az elődöntős szereplést.



XXI. U20-as nőikézilabda-vb, nyolcaddöntők

1. nyolcaddöntő
Oroszország U20 - Brazília U20 32-20 (16-10)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Jufeng Cseng, Junlej Zsu (kínaiak)

2. nyolcaddöntő
Svédország U20 - Hollandia U20 22-30 (12-14)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Mathias Sosa, Cristian Lemes (uruguayiak)

3. nyolcaddöntő
Izland U20 - Norvégia U20 30-35 (15-15)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Alaa Emam, Hosszam Hedaia (egyiptomiak)

4. nyolcaddöntő
Franciaország U20 - Japán U20 29-25 (14-13)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Cristina Năstase, Simona Raluca Stancu (románok)

5. nyolcaddöntő
Románia U20 - Horvátország U20 28-25 (18-12)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Javier Álvarez Mata, Yon Bustamante López (spanyolok)

7. nyolcaddöntő
Montenegró U20 - Dél-Korea U20 23-28 (11-16)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Husszain Al-Mawt, Szameer Marhoon (bahreiniek)

8. nyolcaddöntő
Dánia U20 - Németország U20 25-24 (9-12)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Vanja Antić, Jelena Jakovljević (szerbek)



Elnöki kupa, mérkőzések a 17-20. helyekért

Portugália U20 - Chile U20 28-22 (13-11)
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Alekszej Kijasko, Dmitrij Kiszeljov (oroszok)

Angola U20 - Spanyolország U20 31-32 (12-13, 27-27)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Adriano Alves Rocha, Daniel Magalhães da Silva (brazilok)

Elnöki kupa, mérkőzések a 21-23. helyekért

Paraguay U20 - Egyiptom U20 31-23 (13-12)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Szumaja Abid, Ikram Saus (tunéziaiak)



Szerdai program:

Elnöki kupa:

9.30 Mérkőzés a 19. helyért: Chile U20 - Angola U20 (Főnix)
11.45 Mérkőzés a 21. helyért: Kína U20 - Paraguay U20 (Hódos)
11.45 Mérkőzés a 17. helyért: Portugália U20 - Spanyolország U20 (Főnix)

Helyosztók:

14.00 Mérkőzés a 11. helyért: Brazília U20 - Svédország U20 (Főnix)
14.00 Mérkőzés a 15. helyért: Szlovénia U20 - Montenegró U20 (Hódos)
16.15 Mérkőzés a 13. helyért: Japán U20 - Németország U20 (Hódos)
18.30 Mérkőzés a 9. helyért: Horvátország U20 - Izland U20 (Hódos)

Negyeddöntők:

16.15 Románia U20 - Magyarország U20 (Főnix)
18.30 Oroszország U20 - Hollandia U20 (Főnix)
20.45 Norvégia U20 - Franciaország U20 (Főnix)
20.45 Dél-Korea U20 - Dánia U20 (Hódos)



A világbajnokság eddigi helyezései:

23. Egyiptom

© handball.hu

Írd meg a véleményed!

Írd meg a véleményed! Eddig már 261 hozzászólás érkezett.

Ajánld a cikket másoknak!

Ajánld a cikket másoknak!

További hírek

2018. december 14. 16:37

A norvégoké az ötödik hely

2018. december 13. 19:10

Vb: ellenfélre várnak a magyarok

2018. december 12. 15:43

Véget értek a középdöntők

2018. december 11. 18:35

Fordítottak, és nyertek a románok

2018. december 11. 15:05

Nemzetközi klasszis az MKC-ban

2018. december 10. 18:34

Orosz diadal a dánok ellen

2018. december 9. 15:00

Nagy csatában siker a németek ellen

2018. december 7. 18:43

Súlyos vereség a norvégok ellen

2018. december 6. 18:31

Eb: elindult a középdöntő

2018. december 5. 22:59

A középdöntő programja

2018. december 5. 18:41

Két pontot visznek a magyar lányok

2018. december 4. 18:38

Szlovénia legyőzte az oroszokat

2018. december 3. 17:44

Megvan az első Eb-győzelmünk

2018. december 2. 15:39

Eb: szoros meccsek vasárnap

2018. december 1. 14:44

A mieink a hollandokkal kezdtek

2018. november 30. 18:40

Parázs meccsen nyert Dánia

2018. november 29. 21:49

Rangadóval indult az Eb

2018. november 29. 19:58

Katona Flóra visszatért Móvárra

2018. november 25. 16:36

A dánok elleni vereséggel zártunk

2018. november 24. 17:45

Újabb magyar vereség