BL: a tavalyi négyes a Final4-ban

2017. április 15. 18:38 © handball.hu

A BL-negyeddöntő visszavágóján a győriek ellentmondást nem tűrően játszottak, hat góllal legyőzték a Metz csapatát, és a Bukarest, a Budućnost és a Vardar mellett bejutottak a BL Final4-ba.

Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Stoia (románok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc
Az Audi Arénában is kitűnő hangulatot teremtő szurkolók előtt kezdhette meg szombati mérkőzését a másik magyar BL-csapat. Mindkét együttes nehezen indított, hiszen a 10. percben még csak 2-2 volt az állás. A győriek azonban előbb eszméltek, és a 14. percre 6-3-ra alakították az eredményt.

Ekkor Ana Gros lövése volt sikertelen, majd Amorim arcon találta - észrevétlenül, így Amorim a pályán maradhatott, Gros viszont nem, mert a pályán ápolták. A szlovén jobbátlövő azonban nagyot hibázott: újra pályára lépett, ráadásul szabálytalankodott, így kétszer két percet kapott. A Metz azonban nem torpant meg, a 24. percre felzárkózott (10-9), de az első félidő utolsó öt percét 5-1-re hozták a győriek. A félidőben: 17-12.

A második félidőben egy percig sem forgott veszélyben ez első félidőben összehozott előny. Ana Gros ugyan beindult, négy gólig jutott harminc perc alatt, de fantasztikusan védekezett az ETO, és Kari Aalvik Grimsbø is kiválóan őrizte a kapuját. Az ETO játékát felturbózta Görbicz 36. percben bemutatott csodagólja, és ettől fogva nem engedték ki kezükből a győzelmet. A végeredmény: 28-22.

A mérkőzésen Eduarda Amorim meglőtte 500. Bajnokok Ligája-találatát.

Az első mérkőzésen:

Metz Handball - Győri Audi ETO KC 32-31 (16-16)
Metz, Les Arènes
Játékvezetők: Aleksandar Pandžić, Ivan Mošorinski (szerbek)

A TIPPMIX EHF Final4-ba jutott a Győri Audi ETO KC 59-54-es összesítéssel. A Final4 sorsolását április 18-án, kedden 13 órakor tartják Budapesten.

A Final4-t május 6-7-én rendezik a Papp László Budapest Sportarénában. Mindkét napon, szombaton és vasárnap is 15.15-kor és 17.45-kor kezdődnek a mérkőzések.