Négy győzelemmel a második helyen

2015. december 11. 16:01 © handball.hu

A magyar válogatott Japán ellen simán nyert, Montenegró pedig Dánia ellen is győzött, így csoportmásodikként a lengyelekkel találkozik a nyolcaddöntőben vasárnap vagy hétfőn. A szerbek lesöpörték a pályáról Tunéziát.

XXII. nőikézilabda-vb, A-csoport, 5. forduló
31 (17)
Japán
21 (11)
Dánia, Herning, Jyske Bank BOXEN, 1500 néző
Játékvezetők: Robert Schulze, Tobias Tönnies (németek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
2-2-ig japán lépéselőnnyel zajlott az utolsó csoportmeccsünk, majd Kovacsics balszélről fordított ezen, s hamarjában 1-2-ről 5-2-re alakult az állás. A 8. percben, 6-2-nél már a japán kapitány kért időt. Az ötödik mérkőzésre elfáradó szigetországiaknak nem nagyon sikerült felszívniuk magukat: a harmadik találatukra a 14. percig várhattak, s védekezésben sem villogtak (10-3). A mieink lazán, felszabadultan játszottak, és kényelmes tempóval is toronymagas előnyt birtokolhattak (20. perc: 13-5). Németh András időkérése után szinte a teljes mezőnyünk kicserélődött. Az ötven százalék feletti statisztikával rendelkező Kiss Éva tovább javította a védési indexet, a másik térfélen pedig Triscsuk parádézott (24. perc: 16-7). A hátralévő időben kicsit javított Japán, sorozatban háromszor talált be, míg a kapuján meg sem rezdült a háló. A félidei eredményt Fudzsii állította be (17-11).

A szünetet követően teljesen megnyitották a japánok a védelmüket, és szinte a félpályáig tolták volna vissza az akcióinkat. A kétperces kiállításuk után viszont újra kellett írniuk a terveiket. Ellenfelünk megint hosszú gólcsendet produkált (41. perc: 21-13). 23-13-nál Tomori kis híján egész pályás gólt szerzett. A játékrész közepétől újabb hullámot lovagoltunk meg, és még tovább növeltük az eddig is tetemes fórt (49. perc: 28-16). A záró bő tíz perc akár érdektelenségbe is fulladhatott volna, valahogy mindenki azt várta, hogy lefújják végre az összecsapást. A mieink is sok egyéni hibával játszottak, bár azt is mondhatjuk, hogy ilyenkor ez is belefért, bár Németh András láthatóan többet várt volna a csapattól. Csoport-levezetésként viszont pont jól jött egy ilyen laza hőfokú találkozó a kieséses szakaszba érkezés előtt. Végeredmény: 31-21.

A mérkőzés legjobbja: Kiss Éva

A nyolcaddöntőben Lengyelország lesz az ellenfelünk vasárnap vagy hétfőn. Ha onnan továbbjutunk, akkor az orosz - dél-koreai párharc győztesével találkozunk a szerdai negyeddöntőben.