Feltámadt a főnixmadarunk Herningben

2015. december 9. 16:54 © handball.hu

Este 20.45 kezdettel a házigazda Dánia ellen léptek pályára a magyar lányok a világbajnokságon, s amire nagyon kevesen gondoltak volna a keddi nap után, lemostuk a skandinávokat. Előtte Montenegró Tunéziával, majd Szerbia Japánnal csapott össze.

XXII. nőikézilabda-vb, A-csoport, 4. forduló
29 (15)
Dánia
22 (12)
Dánia, Herning, Jyske Bank BOXEN, 12500 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Røen (norvégok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

Úgy látszik, a tizennégyezres hazai publikum a csapatukat nem motiválta, inkább zavarba hozta: sűrűn dadogott a kezükben a labda az első percekben (5. perc: 3-1). Bátran támadtunk, olykor szemfülesen is, labdaszerzésekből (9. perc: 6-2). Ekkor egy vitatható kétperces büntetéssel állították félre a norvég játékvezető hölgyek a már három találatnál járó Szucsánszkit. Tomori viszont emberhátrányból is betalált. Előnyben viszont pont fordítva történt minden, s a háromgólos előnyünk egyre olvadt (7-6). 8-7-nél Bíró váltotta Kisst a kapuban, és nem is kellett sokat várnunk az első védésére. Szucsánszki tényleg megállíthatatlanul játszott, így pedig nem volt nehéz elérni, hogy egyenlíteni se tudjon az ellenfél (21. perc: 12-8).Görbicz bombája után már öt volt közte. Ekkor már Poulsen is átadta a helyét Toftnak. 13-10-nél kértünk időt először. A játékrész hajrájában sem adtuk alább, a védelmünk nagyon összeállt, így lett volna minek örülni a félidőben, ha nem kiállítással zártuk volna azt (15-12).

A játék képe a folytatásban sem változott: laza öt perc után megint plusz öt volt nekünk (18-13). A szélső-góljaink is megszaporodtak Kovacsicz által. A dánok egyre inkább izomból, mint ésszel akarták megoldani a helyzeteiket, de ez a görcsösség sosem válik be (42. perc: 21-15). Lépésről-lépésre kerültünk minél távolabb riválisunktól, ehhez Bíró bravúrjai is nagyon kellettek. Dánia megnyitotta teljesen a védelmét, erre Németh András időt kért, majd Görbicz és Szamoránsky szaggatott hálót (47. perc: 24-15). A közel tizenegy perces dán gólcsendet Hansen törte meg, aki rögtön duplázott (50. perc: 25-17). Jörgensen kapitány egy rossz ütemű időkéréssel érvényes góltól fosztotta meg együttesét. Tomori lőtte a plusz tíz gólt jelentő találatot (53. perc: 27-17). Az utolsó bő öt percre a cseréink kaptak lehetőséget, s hihetetlen, hogy a házigazda ellen pihentethettük, pláne ilyen nyert szituációban a játékosainkat. Bulath azonnal betalált, miközben a hazai nézők elindultak hazafelé. Végeredmény: 29-22.

A mérkőzés legjobbja: Szucsánszki Zita