A Buxtehude nyerte a Német Kupát

2015. május 18. 10:08 © handball.hu

Ezzel a klub megszerezte történelmének első trófeáját. A hamburgi döntőben, négyezer néző előtt, óriási küzdelemben győzték le az Oldenburg együttesét. A bronzérem a Thüringer HC-hoz került.

Fotó: Marco Schultz
Német Kupa, döntő

Buxtehuder SV - Vfl Oldenburg 30-28 (16-13)
Hamburg, Sporthalle Hamburg, 4.200 néző
Játékvezetők: Schulze, Tönnies
BSV: Fischer 7(5), Melbeck 5, Bülau 5, Klein 4, Oldenburg 3, Bölk 2, Deen 2, Gubernatis 1(1), Podpolinski 1
Oldenburg: Geschke 12(2), Wenzl 5, Birke 4, Müller 4(1), Meyer 3
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/5
Kiállítások: 12 perc, 8 perc

A Buxtehuder SV rendezhette meg a Német Kupa idei négyes döntőjét. A saját csarnokuk befogadóképessége mindössze 1.600 fő, ez pedig egy ilyen eseményhez kevés, ezért a hamburgi "régi" sportcsarnokba vitték a rendezést (Buxtehude Hamburg egyik elővárosa). Rendezőként csak egy-egy szektort kellett átengedniük a másik három résztvevő számára, a többi jegyet maguk értékesíthették, ami garantálta a hazai hangulatot a rendezvényen. A döntőre minden jegy elkelt, azaz közel háromezren biztatták a hazaiakat. Mivel a bajnokságot a BL-döntővel egy időben rendezett csúcsrangadó elvesztésével már csak matematikailag nyerhetik meg, a kupa maradt számukra az egyetlen esély, hogy 26 évnyi első ligás tagság (ennél régebben csak a Leverkusen, illetve az NDK-s bajnokságot is számítva, a Lipcse szerepel az élvonalban) után megszerezzék a csapat történelmének első trófeáját.

Ráadásul a szerencse is nekik kedvezett, a könnyű ágon a Final Fourba került Füchse Berlin volt az ellenfelük az elődöntőben, ahol különösebb megerőltetés nélkül is nagyarányú győzelmet arattak (34-22). Antje Lenz 5 büntetőt hárított a mérkőzésen. Sokkal izgalmasabb volt a másik elődöntő, ahol a Thüringer HC és a Vfl Oldenburg csapott össze. Remek mérkőzést láthattak a nézők, ahol az esélytelennek minősülő Oldenburg végig tartotta a lépést az előző négy év (és minden bizonnyal az idei év) bajnokával, a legtöbbször vezetett is. A végeredmény 24-24 lett, egyből hétméteresek következtek, ahol a THC hibázott többet, így nekik csak a bronzmérkőzés maradt, és az északiak jutottak be a döntőbe.

Szombaton a harmadik helyért a berliniek, ha lehet, még kisebb ellenállást tanúsítottak, mint az elődöntőben. Herbert Müller eleve a cseresorával kezdett, és így is tizennégy góllal (22-8) vezettek a szünetben. A szünet után minden komolyságát elveszítette a játék, a végeredmény 36-23. A döntő kiélezett küzdelmet hozott, az Oldenburg mindenképpen méltó ellenfele volt a hazaiaknak. A védekezésük intenzitásával Dirk Leun csapata nem tudott mit kezdeni, nem találták a lövési lehetőségeket, és csak azért alakult végig szorosan a mérkőzés állása, mert a Buxtehude kapujában Antje Lenz ziccereket fogott, míg az oldenburgiak holland hálóőre, Tess Wester, ritkán találkozott a labdával.

Az oldenburgiak a saját szurkolótáborukon kívül a Thüringer HC drukkereitől is megkapták a bíztatást, már csak azért is, mert előző nap a hazai publikum az Oldenburgot támogatta a THC ellenében, amit a keletnémetek most viszonoztak. A második félidőben aztán kiütközött, hogy az eleve több cserelehetőséggel rendelkező BSV az előző napon nem is izzadt meg igazán, míg Leszek Krowicki gyakorlatilag egysoros együttese óriást küzdött pénteken a döntőbe jutásért. Különösen az utolsó húsz percben ütközött ki a fáradtság, az Oldenburg védekezésben lelassult, támadásban pontatlanabbá vált a játékuk, és ezt kihasználva a BSV megfordította a mérkőzést, a hajrá előtt már ők vezettek két góllal.
Az Oldenburg a szenzációs Angie Geschke vezetésével ezt egyszer még kiegyenlítette, de fél perccel a vége előtt a Buxtehude egygólos előnyből támadhatott, és az egyszer már visszavonult, de aztán reaktivált, 38 esztendős Stefanie Melbeck minden rutinját beleadta az utolsó, mindent eldöntő lövésbe, ezzel csapata kétgólos különbséggel megnyerte a mérkőzést, és egyben a német kupát.

A kupadöntő programjába illesztve játszották le a juniorbajnokság rájátszását is. Pénteken a két elődöntőt, szombaton a helyosztókat. Mivel a kupadöntőre jegyet váltók nagy része már a juniorok döntőjére is kijött a csarnokba, nagyjából háromezerötszáz néző előtt, a végletekig, és még azon túl is kiélezett küzdelemben, a büntetőpárbaj tizenegyedik dobásával védte meg tavalyi címét, és lett bajnok az idén is a Bayer Leverkusen juniorcsapata.