Gigászi küzdelemben FTC-győzelem

2015. május 7. 18:12 © handball.hu

A bajnoki döntők első találkozójára Budapesten került sor, melyre méltán mondhatjuk, hogy az esemény rangjához igazán méltó küzdelmet hozott. A Fradi és a Győr a rendes játékidőben nem bírt egymással, és csak a hatodik hetespáros döntött az előbbi javára.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

A tizenkettedik percig a hazaiak Pena hetes- és Szucsánszki akciótalálataival tartani tudták az előnyt, ekkor Bódi góljával fordítottak a vendégek (5-6). A csapatok tartani tudták egymás tenpóját, és a hamar visszaérkező hatosfalak is komoly munkára késztették mindkét oldalon az ellenfelet. Az első időkérést Elek Gábor eszközölte 8-9-es állásnál, a 19. percben, ami után Szucsánszki és Szamoránsky gyors góljaival fordított az FTC, és a sor nem állt meg (23. perc: 12-9). Ambros Martín rázta volna fel ezután lányait, de Penáék jobban felpörögtek ekkorra (26. perc: 14-10). Löke már a második kiállítását volt kénytelen elszenvedni, s közben Bognár-Bódi is mellé került. Lunde már nemcsak a hetesek erejéig váltotta Grimsböt, Szeny pedig emberhátrányból talált be. Félidőben: 16-12.

A Fradi mintha bent ragadt volna az öltözőben: a győriek lendületesen, bátor átlövésekkel hozták magukat, és 17-16-nál már Elek Gábor kért időt. Szeny ezt követően egyenlített. A fővárosiak összekapták magukat, és ismét az első félidő elején látott, fej-fej melletti küzdelem következhetett (45. perc: 20-20). 23-23-nál Szucsánszki már a tizedik gólját szerezte, ebből mindössze egy született hétméteresből, miközben Tomasevics átadta a kaput Szikorának. 24-26-nál viszont vissza is került hozzá, ekkor még hét perc volt hátra. Löke bal bokája szorult ápolásra, és nem is tudta folytatni a játékot.

26-27-nél Pena ziccerhelyzetet hagyott ki, így egyenlítés helyett kétgólos győri előny jött Hornyák találata után. Szeny kiállítása után az utolsó három percből kettőre létszámhátrányba került az ETO, Pena pedig egyenlített (28-28). Aguilar hátrányban talált be, de Szamoránky azonnal válaszolt. Bő egy perccel a vége előtt Ambros Martín időt kért, majd beszólt a játékvezetőknek, amiért sárga lapot osztottak neki. Lökére a hajrá csúcsán már számíthatott, ez könnyített helyzetén. Kovacsics távoli lövése Tomasevicsről bepattant, a kontrából viszont Kovacsicz volt eredményes. Kovacsics újabbat bombázott, amit Szucsánszki lőtt a felső sarokba. A rendes játékrész végén: 31-31.