Bronzérmes a London Angels

2015. május 3. 0:20

Az angol bajnokság utolsó fordulója döntött a London Angels helyezéséről. A tét nem volt kicsi, és az izgalmas utolsó fordulónak köszönhetően a sorsuk nem a saját kezükben volt, de fortuna mégis a kezükre játszotta a bronzérmet.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc
A londoni magyar alakulat mintha az életéért küzdött volna, úgy kezdte a találkozót. Homonnai Anikó hetest védett, és a támadások is rendre góllal fejeződtek be. Most - ellentétben az eddigi kezdésekkel - 4-1-es vendég vezetésnél a Leeds időt kért, de nem nagyon tudták megtörni az angyalok lendületét, igaz már 7-4-re is megközelítették a magyar csapatot, de a félidőre kialakult az addigi legnagyobb különbségű vezetés (10-5).

A második félidőben is az addigi lendület folytatódott, és 14-7-re vezettek már lányaink a félidő közepére, de a különbség csak tovább nőtt, és egy gyors rohammal már 19-11-et mutatott az eredményjelző.
A második félidőben Mezei ziccerek tömkelegét védte, Kovács és Hogya pedig termelte a gólokat. A mérkőzés végén a második csapatból is bemutatkoztak a fiatalok: Ádám Mónika góllal mutatkozott be, Bóta Nikoletta viszont ahogy pályára lépett, agresszív védekezését rögtön kétperces kiállítással büntették. A mérkőzés végén Hangyál Anna kapus is lehetőséghez jutott. Végül szenzációs játékkal az Angels 22-12-re győzött az utolsó és kieső Leeds ellen.

Ezzel még nem volt meg a bronzérem, a lányok várták a híreket Londonból. Az egy órával később kezdődő találkozóról az eredményt már a buszon kapta a csapat: győzött a London GD a Manchester ellen, ezzel az Angels megelőzte az északiakat, és biztossá vált hogy két év alatt a semmiből Anglia harmadik legjobb csapatát építette fel Kondor Gábor és Szántó Andrea. Ezzel az eredménnyel az Angels esélyes lehet az EHF Challenge Kupa kiírásában részt venni. Természetesen erről még az Angol és Skót szövetség egyeztető ülések során dönt, de bízzunk a legjobbakban.

Forrás: London Angels