Búcsúzik az EHA-kupától az Angels

2015. március 22. 19:06 © handball.hu

Nem sikerült bejutnia az EHA-kupa elődöntőjébe a London Angels csapatának, mert a Coventry időntúli szabaddobást értékesítve egy góllal legyőzte a magyar lányokat.

EHA-kupa, 3. forduló

Coventry HC - London Angels HC 19-18 (12-7)
Coventry, Sportközpont

A mérkőzés elején még tartotta magát az Angels, igaz, 5-5-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de azután a hazaiak megléptek, és a félidő végére 5 gólosra növelték előnyüket.

A második félidőben az angyalok védekezése már kezdett összeállni, de 17-12-nél, 8 perccel a vége előtt alig látszott esély, hogy ebből bármi is lehet, aztán mégis sikerült. Másfél perccel a vége előtt 18-15 volt az állás, de az utolsó percben sikerült kiegyenlítenünk. Az ellenfélnél 3-as kiállításból a végjátékra már csak kettős emberelőny maradt, és mindezek ellenére a pályán 5 hazai játékos tartózkodott. A játékvezető és a jegyzőkönyv-vezetők mindezt hagyták, és egy időntúli szabaddobásból megszerezték a győztes gólt.

Angliában nagy súlyt fektetnek a "Fair Play" szellemében való játékra, de hogy ebben hol volt a Fair Play, azt mi sem tudjuk. Rejtély. Mindenesetre az Angels ezzel búcsúzott a kupától.

A mérkőzés után óvást fog benyújtani a vezetőség, de az angol körülmények miatt igazán kevés esély látszik arra, hogy a mérkőzést esetleg újrajátsszák.