Vereséget szenvedett az Angels

2015. február 7. 23:55 © handball.hu

A múlt heti győzelem után ismét vereséget szenvedett a London Angels a Super 8 angol bajnokság 10. fordulójában.

Piros lap: Szabó

A mérkőzés eleje most jól indult az Angels szempontjából, az eddigi álmos kezdés helyett most a csapat a helyén volt és 4-2-re is vezetett már. Az ellenfél folyamatosan próbált felzárkózni, és az egyenlítés a 12. percben sikerült csak, ekkor 5-5 volt az állás. Ezután viszont a Manchester nagyobb sebességre kapcsolt és a hazaiak folyamatos emberhátránya is rányomta az első félidőre a bélyegét és 10-5-re elhúztak az angyaloktól. A félidőig már csak tartották a különbséget, így 12-7-es manchesteri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Igaz, hogy a második félidőben az első gólt a vendégek szerezték, de utána 9 perces vendég gólcsend következett és ezt a kihagyást az Angels ki is használta és sikerült 2 gólra felzárkózni (11-13). Viszont úgy látszott, hogy ez nagyon sok energiát kivett a csapatból, hiszen ami hátrányt ledolgoztak, azt a Manchester azonnal kompenzálta és elhúzott 11-17-re, majd a hajrá előtt 12-20-ra is.

A végjátékban Szabó Nóra megkapta 3. kétperces kiállítását is és piros lappal búcsúzott a találkozótól. A hazaiak is felvették a ritmust, de már közelebb kerülni az ellenfélhez nem tudtak, így maradt a 8 gólos különbség. A végeredmény 16-24.

Szántó Andrea a csapat edzője a következőket nyilatkozta a mérkőzés után: „Azt gondolom, hogy felkészültünk erre a mérkőzésre, csak amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt, annak a 80%-át a lányoknak nem sikerült betartani. Nem tudtuk a támadásainkat befejezni góllal, és ezért leindultak minket és pontosan ezt kértem, hogy pontosan játsszunk és akkor nem lesz rá lehetőségük leindulni, és az a 8 gólos különbség az indulásokból kapott gólokból kaptuk. Azt mondtam a lányoknak, hogy vonják le a következtetéseket, de felejtsék el ezt a meccset és következő héten megpróbáljuk megint."