Hibátlan a London Angels

2014. október 4. 22:18 © handball.hu

Második bajnoki mérkőzését is megnyerte a London Angels HC. A magyar lányok először játszottak hazai pályán a Super8 angol bajnokságban, a Ruislip Eagles csapata ellen.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc

Tovább folytatódtak az angol Super 8 League küzdelmei. Nem kis ellenfél várt magyar lányainkra a 2. fordulóban, mégpedig a tavalyi Angol Kupa-döntős Ruislip Eagles HC csapata.

Nagy izgalmakat tartogatott a londoni kézilabdabarátoknak ez a mérkőzés, hiszen az újonc csapat képességeivel egy mérkőzés után senki nem tudta, hogy mire lehet képes.

Aztán ahogy elkezdődött a mérkőzés, onnantól már angyali uralom volt a pályán. A hazai csapat 3-0-s sorozatának a Ruislip időkérése sem segített sokat, mert igaz, hogy 5-3-ra fel tudtak zárkózni, de az Angels csak növelte előnyét. A vendégeknél Papenfuss lőtte csapata góljait, míg a hazaiaknál Szántó, Csombor tudott szép betörésekből eredményes lenni. A félidő második felében aztán angyalaink megduplázták, majd 12-6-nál csak továbbnövelték előnyüket, így félidőben hétgólos előnnyel fordulhattak a csapatok (16-9).

Az első félidőt amilyen jól kezdték lányaink, úgy a második félidő elejét olyan gyengén. A Ruislip 4-1-es rohammal kezdett, és védekezést is váltottak. Szántó Andrea szoros emberfogást kapott, így a vendégek fel is zárkóztak négy gólra (18-14). Aztán érkeztek a friss játékosok, és a kapuban Mezei Csilla védéseivel is sikerült csapatában tartania a lelket. A félidő felére már nyolcgólos előny tudatában várták angyalaink a végjátékot.

Egy percig nem forgott veszélyben a győzelem, mikor már 30-20-at mutatott az eredményjelző. A végjátékban sajnos két sérülés is történt. A hazaiaknál Csombor Barbara bokája szenvedett egy ütközés után sérülést, míg a vendégeknél is egy súlyos sérülés következtében, öt másodperccel a vége előtt, a hazai és vendég kapitányok jóváhagyásával is hagyták leperegni az időt, így a találkozó 32-22-es végeredménnyel ért véget.

A mérkőzés után az Angels jobbátlövője, Kovács Edina hat találatával a következőképp értékelte a találkozót: "Meglepő módon nagyon jól kezdtünk, ilyen összeszedett védekezést és támadást nem igazán láttam még csapatunktól. A második félidőben megleptek minket ezzel az 5-1-es védekezéssel, talán erre nem voltunk felkészülve. Minden erőnket beletettük és egy picit talán elfáradtunk, nem vagyunk még teljesen összeszokva, sokat kell még ilyen felállásban játszanunk, hogy összeérjen a csapat. Bugi sérülése nagyon nagy kiesés volt a csapatban, illetve az ő védekezésük egy holtpontot eredményezett a játékunkban, meg az, hogy kőkeményen meg kellett harcolni minden egyes labdáért. Első osztályban vagyunk, két hét múlva szerintem ugyanilyen kőkemény mérkőzés vár ránk, de bízom benne, hogy gőzelemmel térünk haza Manchesterből."

Kondor Gábor, a hazaiak vezetőedzője a második győzelem után: "Kissé meglepődtem csapatom teljesítményén. Ez a védekezés, amit ma a lányok bemutattak, szenzációs volt. Az ellenfél szélsői nem kaptak labdát, a belső hármas pozíciókban pedig leütköztük az ellenfelet és abszolút nem hagyták a lányok kibontakozni őket. Ami az első mérkőzésen még csak kezdett összeállni, az mára teljesen összeállt. Nehéz volt a Ruislip ellen védekezni, hiszen gyors középkezdésekkel nem volt sok időnk visszarendeződni, de azért a gyors cserék még belefértek.

A második félidőben aztán kevertük a kárytákat, mikor Andit kijöttek megfogni. Új szituációban, új játékosok kerültek új pozícióba, és ez sikeresnek bizonyult. Nagyon örülök, hogy ennyi gólt dobtunk, illetve hogy ekkora lett a különbség. Haladunk lépésről lépésre. Koncentrálunk már a következő ellenfélre, a Manchesterre. Még sok van hátra a bajnokságból, de jó úton haladunk. Remélem, hogy a sérültjeink minél hamarabb felépülnek, ezúton is jobbulást kívánok nekik és gratulálok a csapatnak és a fantasztikus nyolcadik játékosunknak, a szurkolóknak."