Győzelemmel kezdett a London Angels

2014. szeptember 21. 17:42 © handball.hu

A Super8 angol bajnokság első fordulójában négygólos sikert ért el a London Angels HC a vendéglátó Deva HC csapata ellen.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 0 perc

Jól sikerült a rajt magyar lányainknak az angol bajnokságban, és ezt többes számban is mondhatjuk, hiszen akármerre járnak Anglia-szerte, mindenhol honfitársakba botlanak, ahogy a Deva HC csapatában Nagyné Tóth Zsuzsannába, aki a találkozón 4 gól szerzett.

Az új szezon új rejtélyeket tartogatott magában. Minden szezonban nem tudhatjuk, hogy az ellenfél mennyit erősödött, mivel tudják egymást meglepni a csapatok. A Deva a tavalyi utolsó helyezése ellenére meglepő játékkal rukkolt elő a mérkőzés első felében, hiszen a 8. percben 6-2-es hazai vezetésnél Kondor Gábor kért időt, hogy rendezze sorait. Az addig eléggé szellősnek mondható védelem aztán falként emelkedett fel a kapu előtt és Homonnai bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy az Angels egy 9-3-as sorozatot produkálva még az első félidőben a maga javára fordítsa az eredményt (10-11).

A második félidő ugyanott folytatódott, ahol abbahagyták az első félidőt: a csapatok fej-fej mellett haladtak a két-három gólos előnyt angyalaink nem tudták tovább növelni. A félidő felére is csak 16-14 volt az állás lányaink javára. A játékvezetők engedték a kemény játékot, így szó szerint kőkemény csata folyt a pályán. Az egész mérkőzésen mindösszesen csak egy kétperces kiállítás született, sárga lap nélkül, pedig durva szabálytalanságok voltak mindkét oldalon.

A hajrához 18-16-os állásnál Mezei Csilla bravúrjai és a kifogott hétméterese segítették hozzá az angyalokat és csapatát, hogy először a mérkőzésen négy gólra növeljék előnyüket, és ezzel meg is nyerték a nyitótalálkozót 21-17-es arányban.

A mérkőzés után Hogya Andrea, a csapat jobbátlövője boldogan nyilatkozott: "Először is szuper érzéssel tölt el, hogy nyertünk, és hogy ennyien elkísértek minket és szurkoltak értünk. Azonban - ahogyan a szurkolókat, úgy minket is - kissé váratlanul ért a kezdés, a magunk számára tettük nehézzé a meccset. Nem játszottunk kiemelkedően, szezon eleji a forma, vissza kell szoknunk a tétmeccsekhez.

Én a magam részéről ideges voltam. Minimális információnk volt az ellenfélről, ez olykor riasztó, s talán túlságosan is óvatosan indultunk neki. A Deva ezt használva ki, hamar elhúzott, és nem a megszokott formációban felálló védelmünkön úgy cikáztak át, ahogyan akartak. A változást mindenképpen az időkérés hozta, az okos cserék, amellyel ha nem is azonnal, de jól reagáltunk. A védekezés feljavult, de még így is nehézkes volt tartani a lépést a felbátorodott ellenféllel.

A győzelmet mindenképpen a védekezésnek köszönhetjük, az elhibázott támadások után is gyorsan felálltunk, majd sikerült kivédekeznünk a támadást vagy Homonnai Ani hárított. A következő meccsek ennél csak nehezebbek lesznek, de én bízom a csapatban, tudom, hogy képesek vagyunk bravúrokra. Keményebbnek, harciasabbnak kell lennünk mind védekezésben, mind támadásban. Ha ziccereket is sikerül gólra váltanunk megállíthatatlanok leszünk."

A csapat edzője, Kondor Gábor is bizakodóan nyilatkozott: "A mérkőzés elején sajnos meg kellett még találnunk azt a védőfalat, amely a leghatékonyabban tudja védeni kapunkat. Ezért lehetett az első tíz perc szellős védelme, de hamar megtaláltuk a kulcsot a sikerhez. Amint a védelmünk rendeződött, onnantól kezdve magunk irányítottuk a játékot és át is vettük a vezetést. Nagyon szezon eleji forma volt még, de mindenképpen nagyon jó alapokról indultunk. Hosszabb lett a kispadunk is és erősebb is. Dolgozunk tovább hiszen még tizenhárom meccset meg kell nyerni és akkor igazán boldogok leszünk."

A forduló további mérkőzései is tartogattak meglepetést, hiszen a tavalyi ezüstérmes Thames HC a tavalyi ötödik helyezett NEM Hawks vendégeként szenvedett vereséget: 28-22.

Illetve a forduló rangadóján az Olympia hazai pályán tudta tartani a két pontot egy szoros mérkőzésen: Olympia HC – London GD 27-23 (14-12).

A Ruislip – Leeds mérkőzést október 12-én játsszák.

A következő fordulóban a Ruislip Eagles HC lesz a London Angels HC ellenfele október 4-én 15 órakor a London Barkingban.