Félúton a francia rájátszás

2014. május 15. 8:20 © handball.hu

A francia bajnokság is a rájátszáshoz ért. Véget értek az elődöntők első mérkőzései, némi nem várt eredménnyel: mindkét kisebb csapat megverte hazai pályán a favoritot, egyik csak minimális, másik viszont biztató különbséggel. A rájátszás további meccsein pedig pont félúton járunk.

Havre Athletic Club – Metz Handball 27–26 (13-13)
Le Havre, Docks Océane
Le Havre: Landre 7, Tissier 5, Stoiljković 5, De Sousa 5, Desgrolard 2, Lorentsen 2, Tošković 1
Metz: Baudouin 6, Kanto 5, Zaadi 3, Gros 2, Luciano 2, Andjusina 1, Gonzales Ortega 1, Liščević 1, Mendy 1, Prudhomme 1
Visszavágó: május 16., péntek, 20.45

A címvédő Metz majdnem beleszaladt egy nagy vereségbe az óceánparton, Le Havre-ban. A hazaiak, akiknek nem volt veszíteni valójuk, azonnal belelendültek a találkozóba, s ők diktálták a ritmust. A Metz-nél nagyon érződött, hogy közel öt hétig nem léptek pályára (15. perc: 7-3). Az első félidő nem a védekezésekről maradt emlékezetes, mindkét oldalon hatalmas hibákat követtek el a csapatok. A vendégek nagy nehezen Baudouin révén szedték össze magukat, és egyenlítettek a szünetre (13-13). A Metz csak egyedi akciókból talált be, s a második játékrészben akár hatgólos hátrányba is kerülhetett volna. Ekkor viszont visszaállt valamelyest a világ rendje: a Le Havre elkezdett fáradni, a Metz pedig egyre jobban kihasználta a helyzeteit. Végül egy góllal sikerült legyőzni a címvédőt az óceánpartiaknak (27-26), de ez nagy valószínűséggel nem lesz elég pénteken Metz-ben.

Issy Paris Hand – CJF Fleury-Loiret Handball 27–22 (11-11)
Issy-les-Moulineaux, Palais des sports Georges Charpentier
Issy: Signaté 7, Oftedal 6, Zalewski 5, Lassource 2, Goudjo 2, , N'Gouan 2, Kpozé 2, Briemant 1.
Fleury: Fernandez 5, Niombla 4, Stanca 3, Mangue 3, Tounkara 2, Kamdop 1, Houette 1, Bruneau 1, Lopez 1, Siodmiak 1

Az Issy-Paris a Challenge-kupában elszenvedett hatalmas kudarcot követően meglepően jól állt fel, ráadásul a nála esélyesebb Fleury-Loiret ellen. Gyakorlatilag végig vezettek a párizsiak, többek között Signaté bombagóljainak köszönhetően (10-6). A szünet előtt Niombla érkezése jót tett a vendégeknek, akik egyenlítettek (11-11). A második felvonásban azonban sehogy sem tudott veszélyes lenni a rózsaszín-mezes csapat, hiszen a fővárosi kapusok remek teljesítményt mutattak. Végül 27-22-es végeredménnyel ötgólos előnybe került az Issy a vasárnapi visszavágóra.

Union Mios-Biganos Bègles – Toulon Saint Cyr Var Handball 33–28 (18-9)
Biganos, Palais Omnisports.
UMB-B: Lacrabère 9, M. Gonzalez 8, Borg-Korfanty 5, Senamaud 4, Durand 2, Jurgutyte 2, Lachaud 2, Lévêque 1.
Toulon: Gaudefroy 7, Mwasesa 5, Herbrecht 4, Sterbova 4, Gnabouyou 3, Goiorani 3, Deroin 2.

Az ötödik helyért a Mios mérkőzik meg a Toulonnal. A párharc első mérkőzése furcsán alakult: a vendégek nyolcperces gólcsendet éltek át a félidő előtt, emiatt majdnem megvolt a "tíz közte" a szünetben. Igazából csak a hajrában javultak fel a vendégek, ezzel pedig megakadályozták a nagyarányú hazai győzelmet, illetve életben tartották a reményeiket.

Az alsóházban négy csapat próbál elmenekülni a utolsó helytől, azaz a kieséstől. Minden együttes oda-vissza mérkőzik meg a másik hárommal. Az első három fordulót követően a Nîmes veretlenül vezeti a tabellát az OGC Nice és a Nantes előtt. A Besançon újabb vereség esetén szinten biztosan kieső lesz.