Bajnoki döntő: ETO-siker a Népligetben

2014. május 11. 12:01 © handball.hu

Elérkeztünk a 2013/14-es szezon nemzeti bajnokságának döntőjéhez, ahol az első mérkőzésen az FTC hazai pályán fogadta a címvédő Győri ETO együttesét. A friss BL-duplázó itt sem hagyott kétséget, s behúzta az első felvonást.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc

Ferencvárosi góllal indult a bajnoki döntő, majd a vendégcsapat fordított. A hazaiak Pena büntetőjével egyenlíthettek volna, ám a spanyol első kísérlete rögtön kimaradt. A megszokotthoz képest lassabb játéktempót láthattunk, de ebből is a Győr jött ki jobban (11. perc: 3-6). A 12. perc végén, 3-7-nél kért időt Elek Gábor, ami után Tomori hetes-ejtése sem fogott ki Lundén. A sikertelen Abramovicsot Szikora váltotta, aki azonnal ziccereket hárított. A győriek kezdték meghúzni a gázt, s a 19. percben már 5-11-es állást jegyezhettünk. Változatosságot a játékrész utolsó harmada sem hozott: a vendégek irányítása alatt zajlottak az események, s harminc percnyi játék után 10-18-ra állt a találkozó.

Az ETO-szurkolók már a 33. percben elkezdhették a rászámolást az ellenfélre (10-20). 11-21-nél, majdnem másfél percre kettős emberhátrányba került a Fradi, mintha anélkül nem állt volna épp elég rosszul. Pena ebben a helyzetben is betalált, de Görbicz-cel ezen a napon sem vette fel senki sem a versenyt. Steinbach törte meg a népligetiek hetes-pechjét (41. perc: 15-24). Abramovics a visszaállítása után lábbal hárította Görbicz büntetőjét (15-26). 16-27-nél Herr vette át Lunde helyét, aminek talán csak gesztus-értékű jelentése lehetett. A 49. percben, 19-28-nál került hosszú idő után ismét tízen belül a Fradi, az eddigi játékképhez nem túl sokat hozzátevő Tomori találata után. Ez egyfajta lélektani határátlépésnek is volt tekinthető, amitől egy kis lendületet kapott a csapat a már zömében a cserékkel pályán lévő ellenféllel szemben (53. perc: 22-29). Steinbach abszolút a pozitív példa lehetett társai számára, hogy lássák, az utolsó pillanatig sem szabad belenyugodni semmibe. Szarka első gólja hozta meg az utolsó FTC-találatot, s végül 25-32-es győri siker született a döntő első felvonásában.