Csoportelső az Angels a Ligakupában

2014. április 6. 19:59

Az angol Ligakupa-küzdelmek utolsó csoportmérkőzése következett. Nagy izgalmakra számítottunk, de a végén könnyed győzelem a jutalma magyar kézilabda csapatunknak Londonban.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Az első körben aratott liverpooli elsöprő siker (38-3) és a második fordulóban a Coventry elleni 41-13-as győzelem után ismét kiütéses győzelmet aratott a London Angels. Igaz, a csoportban e két csapat volt eddig veretlen, de a mai alkalommal is bebizonyították lányaink, hogy a magyar vér nem válik vízzé.

A mérkőzésre már-már jól ismerték egymást a csapatok hiszen a London GD a bajnokságban két ízben is vereséget szenvedett az angyaloktól (31-12, 29-16) és talán bizakodhattak, hogy most szorosabb mérkőzést tudnak játszani. Ám a remények a 8. percben már szertefoszlottak, hiszen az Angels 7-1-es rohammal kezdte a találkozót és a hazaiak edzője időt is kért. Ám a lányaink ugyanolyan gőzerővel folytatták a támadásokat, mint ez idáig. A 20 percben már 15-3 volt az eredmény és ez a félidőig csak nőtt. Az angyaloknak még emberhátrányból is sikerült betalálniuk. Félidő 22-4.

A második félidőt a GD 2-2-vel kezdte, ám hamar magára találtak a szárnyaló angyalok és folytatták a menetelést. A második félidő felére már 29-7-re vezettek a magyarok. A hazai csapat nagyon elfáradt, hiszen rendre lerohanásokból voltak eredményesek a vendég támadások és kissé hitüket veszítve játszottak a meccs hátralevő részében. A nagyarányú győzelem a végére 32 gólos lett és 40-8-as végeredménnyel zárult a találkozó.

Kondor Gábor, a csapat edzője a következőképpen értékelt: "A Ligakupa egy teljesen más sorozat, mint a bajnokság. Mindegyik mérkőzésünkön nagy arányú győzelem született, idén még gyengébb ellenfelek ellen játszottunk és ez talán az egész szezonra igaz, vagy mi vagyunk ilyen erősek, nem tudom. Az tény, hogy az elmúlt év során egy olyan csapat alakult ki, amely már egy jó alapot adhat a folytatásra. Itt a csapatban már nincsenek különbségek, minden játékosra egyformán tudok számítani, és mindenki meg tudja oldani a feladatát.

A mai nap szurkolóink is sokat segítettek nekünk, nemcsak a pálya mellett, hanem más módon is tudatták, hogy számíthatunk rájuk és ez jó érzéssel tölt el. Köszönjük nekik és minden egyes játékosomnak az egész évi szép és kitartó munkát. Már csak egy nagy feladatunk maradt hátra: a Play Off, melyben az idei három bajnok és az első osztály utolsó helyezett csapata egy tornán összeméri tudását és a négy csapatból kettő kvalifikálja magát jövőre az első osztályba. Ezért küzdöttünk egész évben, erre vártunk. A nagy feladat tehát még előttünk van. Hiszek benne, hogy meg tudjuk oldani, remélem, a sérültek is felépülnek addigra és 100%-os kerettel utazhatunk a végjátékra."

A Ligakupa táblázat ezzel teljes és végleges lett. Érdekesség, hogy a London Angels-en kívül mindegyik csapat gólátlaga negatív, míg az angyaloké plusz 95 (119 dobott és csak 24 kapott gól). A londoni magyar csapatunk ebben a szezoban tétmérkőzésen eddig nem kapott ki, így talán a következő szezonban a magasabb osztályban is nagyobb eredményeket várhatunk el ettől a csapattól.

További bővebb információ a csapat facebookos oldalán található.