Újabb londoni győzelem a Ligakupában

2014. február 23. 18:30

A kupaküzdelmek során első ízben játszott hazai pályán a London Angels HC csapata. A Coventry csapatát fogadták, aki a másodosztály középrégiójának a bajnoka. A nagy izgalmak helyett a végén sima Angeles-győzelem született.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 10 perc

Az angyali csapat új játékossal is bővült, mégpedig Kovács Edina személyében, aki a Malév SC-től érkezett Londonba. További pikantériája volt a mérkőzésnek, hogy a Coventry csapatát négy magyar is erősítette. A nagy várakozást és az izgalmas mérkőzés gondolatát az angyalok aztán hamar elhessegették, mikor a 9. percben 9-2-es Angels-vezetésnél a Coventry időt kért.

Kissé feljavultak a vendégek, de közelebb küzdeni nem tudták magukat és 11-4-nél a hazaiak mestere még is időt kért. Innentől már ment a szekér és a félidei 20 gólig meg sem álltak az angyalok.

A második félidőben a kissé hideg csarnokban nehezen melegedett be mindkét csapat. Az angyalok már mindent elővettek a repertoárból: gyors lerohanásokból, hétméteresből, emberelőnyből és mindegyik posztról betaláltak. Az ellenfélnél Deák, Gremzde illetve Balázsovits próbálta segíteni csapatát, de nem tudtak úgy válaszolni az angyalok támadásaira, ahogy azt a 100%-ig magyar csapat megtette.

Újabb rekord született, hiszen a London Angels HC eddigi hivatalos mérkőzésein eddig soha nem dobott 40 gól felett, most ez is sikerült. A végeredmény 41-13 és egy újabb elsöprő győzelem a ligakupában.

Az Angol Ligakupa állása
1.London Angels HC London Angels HC220079-16636 pont
2.London GD II110032-3023 pont
3.Coventry HC200243-73-302 pont
4.Liverpool Speke Garston HC10013-38-351 pont

Kondor Gábor, a csapat edzője a következőképpen értékelt:

Nem gondoltuk, hogy ilyen nagy lesz a különbség a két csapat között. Sikerült az elmúlt két hét alatt felkészíteni a lányokat és egy újabb, több szempontból változatosabb kézilabdát tudunk már játszani. Bővül a repertoárunk, erősödik a csapat. Sikeresen kielemeztük ellenfelünket és úgy gondolom, ma minden téren maradandót alkottunk. Többet vártunk a Coventrytől és csapatom ma kettőzötten akarta a sikert. Úgy gondolom, mindenki hozzátette a maga kis pluszát. Csak így tovább, előre, és meglesz idén mindkét kupa!

Az Angels csapatában a kilenc gólig jutó Kürti Nikoletta a következőket mondta:

Számunkra teljesen ismeretlen csapattal álltunk szemben, így nem tudtuk, mire számíthatunk, mikor elkezdtük a meccset. Teljesen más kvalitású csapat volt, mint a Liverpool. A csapatunk a meccs elején lerohanásokból szerezte inkább a gólokat és a védekezés is jól ment. Lehet, hogy nagy fölénnyel nyertünk, de jó meccs volt, élveztük a játékot és mindenkinek egyaránt jól ment. Szerencsére a labdavesztési arányunk is meccsről meccsre javul, mint ahogy a védekezésünk is.