"Az őszinél is nehezebb program vár ránk"

2013. december 10. 8:50

"Ha az eredményeket nézzük, akkor összességében közelebb vagyunk jelenleg a 3-4. helyhez, mint egy évvel ezelőtt a bajnokság ezen szakaszában" - az FKC trénere, Pål Oldrup Jensen értékelte a mögöttük álló időszakot.

Fotó: bajnokokvarosa.hu
"Ha az eredményeket nézzük, akkor összességében közelebb vagyunk jelenleg a harmadik-negyedik helyhez, mint egy évvel ezelőtt a bajnokság ezen szakaszában. Ugyanakkor idén több csapat pályázik ezekre a helyekre, így még élesebb a verseny. A sorsolás alapján a szezon második felében az őszinél is nehezebb program vár ránk, ezért nagyon jó teljesítményt kell majd ahhoz nyújtanunk, hogy a legjobbak között végezzünk.

Túlságosan váltakozó volt a játékunk minősége a bajnokság első felében. Voltak kifejezetten jó mérkőzéseink, így a Békéscsaba, Siófok és Érd ellen hazai pályán, illetve a Debrecen ellen idegenben. Viszont a veszprémi meccsünk, valamint a Dunaújvárossal és a Váccal szembeni itthoni mérkőzéseink közel sem sorolhatóak ebbe a kategóriába...

El kell érjük, hogy a védekezésünk és a támadásunk is jól működjön egyazon meccsen belül! Azért is fontos, hogy miként teljesítünk hátul, mert ez alapozza meg a lehetőségeinket a gyors indításokra, ezért különösen fontos, hogy sokat fejlődjünk ebben, és több könnyű gólt szerezzünk majd, mint az ősszel.

Vannak olyan területek, melyeken fejlődést látok a csapaton. A szezon első felében a korábbiaknál jobban fenn tudtuk tartani az összpontosításunkat a gyengébb ellenfelekkel szemben. Egy-két mérkőzést leszámítva nagyon stabil volt a kapusteljesítményünk, Kiss Éva személye sokat jelent a csapatunknak.

Ezekben a hetekben a fizikai felkészítésen van a hangsúly az edzéseken. A téli szünetben tovább akarjuk javítani a védekezésünket, ami alatt különböző formációk alkalmazását is értjük. Célunk továbbá az erőnk és gyorsaságunk fejlesztése, hogy még több lehetőséget tudjunk teremteni lerohanásainkkal, és a felállt fal elleni játékunkban. Utóbbiban még direktebben kell támadnunk a kaput, és meg kell találnunk a megfelelő egyensúlyt a távoli lövéseink és a vonalról befejezett akciók között.

A december 29-i, Siófok elleni bajnokink előtt három felkészülési mérkőzést játszunk, melyek közül kettőn a Veszprém lesz az ellenfelünk, míg egyszer a horvát bajnokság listavezetőjével, a Lokomotiva Zagrebbel találkozunk" - nyilatkozta a csapat vezetőedzője, Pål Oldrup Jensen.