Játék nélkül nyertek az Angyalok

2013. november 17. 8:11

Az angol másodosztályú bajnokságban magyar érdekeltségű csapataink közül a London Angels HC lépett volna pályára, míg az Angels Handball Academy csapata szabadnapos volt a hétvégén. A csoport másik mérkőzésén viszont óriási meglepetés született.

Fotó: Krányik Attila
Annak ellenére, hogy nagy várakozás övezte a London Angels HC vendégszereplését Ruislipban, a mérkőzés előtti napokban a klub vezetői arról tájékoztatták az Angyalok csapatát, hogy a nagy betegséghullám és a sérülések következtében nem tudnak elég játékost felsorakoztatni ahhoz, hogy lejátsszák a mérkőzést.

A Ruislip Eagles benyújtotta a szövetséghez a jelentést, hogy elmarad a mérkőzés. A szövetségtől már a mérkőzés napjára meg is érkezett a válasz:

Ruislip Eagles HC – London Angels HC 0-10

A hazai csapat ezzel a furcsa angol pontszámítási módszer miatt nulla ponttal zárta ezt a találkozót.

Miért furcsa az, hogy egy elvesztett mérkőzés után nulla pont jár egy csapatnak?

Az angol bajnokságban a győzelemért három, a döntetlenért kettő, míg a vereségért egy pontot számít a rendszer. Nulla pontot akkor osztanak, ha egy csapat nem tud kiállni, vagy nem megy el a mérkőzésre, vagy szabálytalanul megnyert mérkőzés után törlik az eredményt, esetleg ha éppen a csapat szabadnapos, akkor sem kap pontot.

Éppen ezért lehet az, hogy a jelenlegi tabellán a London Angels és az Olympia csapata is 9-9 ponttal áll az első helyeken, hiszen azért a vereségért, amit az Olympia elszenvedett az első fordulóban az Angyaloktól, is járt egy pont. Az Angels HA csapatának van egy hivatalos győzelme és egy veresége, ami után jár a négy pont, de az első fordulóban elvették a csapattól a megnyert mérkőzést, ezért arra nem kaptak ők sem pontot. A Ruislip Eagles HC is hasonló cipőben van, csak ő kapta meg azt a mérkőzést 10-0-val, és utána pedig egy vereség, és a mostani nulla pontos teljesítmény következett.

A bajnokság lassan a feléhez ér, és eddig szinte mindenki ismerkedett egymással, az ellenfelekkel, de azt tudni lehetett, hogy a London GD - Olympia HC mérkőzés a vendégek számára talán könnyebb falat lesz. Hát nem így történt... Meglepetésre az eddig nyeretlen GD kezdte jobban a találkozót, és félidőben is egy góllal vezetett, a második félidő felére pedig már négy góllal is elhúzott, de a győzelmet nem tudta megszerezni. Végül döntetlennel végződött a találkozó.

London GD II – Olympia HC II 20-20 (9-8)

A London Angels nagy riválisa így pontot vesztett. Az utolsó fordulóban az Angyalok "házi rangadójával" érkezünk meg félidőhöz.