Angels győzelem, Akadémia vereség

2013. november 3. 0:51

Az angol bajnokság harmadik fordulójában a házigazda London Angels kiütéses győzelemmel nyert, míg az Angels Handball Academy idegenben szenvedett ötgólos vereséget az Olympia csatától.

Fotó: London Angels HC
Az angyali csapat végre megkapta új mezét, és bemutathatta szponzoraival feldíszített új szerelését. A mérkőzés elején a szurkolók köszöntötték az épp születésnapját ünneplő Hogya Andreát. Virággal és egy nótával kedveskedtek neki. A megható pillanatok után már a kézilabdáé volt a főszerep. Az a GD vendégeskedett, amelyik múlt héten hétgólos vereséget szenvedett az Academy csapatától.

Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 8 perc

A mérkőzés az Angyalok góljával kezdődött, és a GD nem is vezetett, mégis akadoztak a támadások, és 3-2-es vezetésnél Kondor Gábor időt is kért, hogy rendezze sorait. Az Angels aztán gyorsan dobott is három gólt, majd a játékvezetők először kiállították Fodor Ágit, rá húsz másodpercre pedig Szabó Nórát, így kettős emberhátrányban védekeztek a lányok. De hogy ezeket is megfejeljék, alighogy letelt az első kiállítás, Kunyik Verát újra kiállították. Ez a három perc rányomta bélyegét az első félidőre, és nem is tudtak elhúzni az angyalok, de a háromgólos külünbség megmaradt: 11-8.

A második félidőben aztán az angol Rolls Royce beindult, és sorozatban lőtték a gólokat. A félidő felére már tizenkét gól volt a különbség, amit a végére még növelni tudtak az Angyalok, és egy fantasztikus védekezéssel alakult ki a 31-12-es végeredmény.

Kondor Gábor, a London Angels vezetőedzője: "Nagyon nehéz pillanatokban volt részünk az első félidőben, saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Az ellenfél sokat játszott a labdával, és nem tudtunk támadni, hagyták, hogy passzív legyen. A második félidőre aztán védekezést váltottunk, és ez volt a kulcsa az egésznek. Rengeteg labdát szereztünk, gyors lerohanásokból eredményesek voltunk. Nagyon örülök, hogy ennyivel sikerült nyernünk. Kettőből kettő meccset megnyertünk. Büszke vagyok a lányokra, remélem, Szabó Fruzsi mihamarabb felépül."

Szabó Fruzsina a mérkőzés első félidejében lesérült, ezért már nem is tudott pályára lépni. Valószínűleg egy ideg becsípődhetett a derekában, bővebbet még nem tudunk mondani.

A második mérkőzésen az Olympia HC II. fogadta az Angels Handball Academy csapatát.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

A nehéznek ígérkező mérkőzés a vártnál szorosabb összecsapást hozott, hisz a rutinos játékosok hadát felsorakoztató Olympia a félidő felénél is csak két-három gólos vezetést tudott kiharcolni, és a félidőre is csak négygólos volt az előnyük az Angyalokkal szemben: 12-8.

Sajnálatos sérülés is történt, hiszen Mecz Ágnes egy sáncolásnál belenyúlt a labdába, és a második félidőben már nem is tudott leülni a kispadra. Azonnal kórházba szállították, és az utólagos orvosi vizsgálatok kiderítették, hogy három helyen törött el a kéztőcsontja.

A második félidő elején az Angyalok nem tudtak összeszedetten támadni, és már hét góllal is vezetett az Olympia, de a lányok nem adták könnyen a bőrüket. Előbb Nagy Zsuzsanna, majd Hrabovszki átlövéseivel sikerült közelebb férkőzni, valamint Hangyál és Páhor védései segítették felzárkózni az Angyalokat, de a végére megmaradt az ötgólos különbség. A végeredmény: 21-16.

Szántó Andrea, az Angyalok vezetőedzője így is pozitívan értékelte a találkozót: "A jó erőkből álló Olympia volt az ellenfelünk a hétvégén, amelyik még pár első csapatbeli játékossal megerősödve érkezett a mérkőzésre. Sajnos nálunk sokan nem tudtak eljönni a mai meccsre, ezért elég limitált volt a variációs lehetőségem, főleg úgy, hogy a mérkőzés során az egyik meghatározó játékosunk súlyos kézsérülést szenvedett!

Azt kértem a lányoktól, hogy nyugodtan és felszabadultan játsszanak, mert nekünk nincs veszítenivalónk! A taktika az volt, hogy próbáljuk lassítani és tördelni az ellenfél játékát, hogy ne kerüljenek lendületbe a mérkőzés folyamán. A lányok többnyire betartották, amit elterveztünk, bár a támadásban több türelmet és pontos befejezést kértem tőlük, ami azért hagyott kívánnivalót maga után. Amikor elhitték, hogy kintről is tudnak gólt lőni és nem kell bemenni a falbaüttetni magukat, akkor ez az eredményen is megmutatkozott!

Összességében elégedett vagyok mindenkivel, mert az ötgólos vereség ellenére is láthatjuk, hogy a második csapatunk is fel tudja venni a versenyt mindenkivel! Ismét köszönjük a szurkolóknak, hogy eljöttek és támogatták a lányokat mindkét mérkőzésen!

A London Angels következő mérkőzése november 16-án következik a Ruislip Eagles csapatával, ekkor az Angels Handball Academy szabadnapos lesz.