Fehérvári és siófoki győzelem

2013. október 5. 18:38

Kettő meccs maradt hátra szombatra a bajnokság hetedik fordulójából: az Érdet a Fehérvár, a BSE-t pedig a Siófok fogadja.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
0-3-mal kezdődött a találkozó, a 6. percig váratott magára az FKC első gólja, melyet – ahogy a következő kettőt is – Tilinger Tamara lőtte. A félidő felénél végre egyenlíteni tudtak a hazaiak (7-7), sőt pár perccel később egy 4-0-ás rohammal a vezetést is átvették. Ekkor már pályán volt Mayer Szabina, aki a fordulópontot jelentő sorozat négy góljából hármat szerzett, és az első játékrészben végül nyolc perc alatt négy találatig jutott.

A második félidő derekára 21-18-ra nőtt a fehérváriak előnye, és bár az Érd ledolgozta a hátrányát (21-21), a három kapott gólra ugyanennyivel válaszolt az FKC (24-21). A meccs hajrájában már nem csökkent három gólnál kisebbre a hazaiak vezetése, így nem forgott veszélyben Pål Oldrup Jensen csapatának győzelme.

A Fehérvár KC Nuria Benzal nélkül volt kénytelen megvívni csatáját az Érd ellen, mivel a spanyol válogatott irányító immár két hete makacs hátsérüléssel küzd. A balul sikerült, Dunaújváros elleni meccset követően a szabályosan közlekedő Benzal autójába hátulról belehajtottak, és az ütközés hatására alakult ki komolyabb húzódás a hátában.

„Nuria játékát a mérkőzés alakulásától tettük függővé, csak vészhelyzetben küldtük volna pályára, mert számunkra az elsődleges az, hogy teljesen rendbe jöjjön, és a Veszprém ellen már százszázalékos állapotban álljon a rendelkezésünkre" – nyilatkozta Pål Oldrup Jensen, a Fehérvár KC vezetőedzője.