Oroszlánként harcoltak az Angyalok

2013. május 2. 19:54

A London Angels magyar angyalaival izgatottan várta a debütáló mérkőzését szerda este Londonban. A Barking Sporthouse Arénában szép számmal gyűltek össze a magyar fanatikusok, akik teljesen ismeretlenül is a szívük mélyébe zárták a csapatot.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
Ennek megfelelően a lányok kissé izgatottan, de mégis határozottan kezdték a mérkőzést. A csapatok fej-fej mellett haladtak egészen a 15. percig (5-5), mígnem egy emberhátrányból kétgólos előnyre tett szert az angol együttes. Így alakulhatott ki a huszadik percre a 7-9-es állás. A félidőig már csak tartani tudták a különbséget, így a szünetre 12-10-es angol vezetéssel vonultak a csapatok.

A magyarok a második játékrészben sem tudtak újítani, továbbra is tartották a kétgólos különbséget. A 40. perc körül Burghardt Rozália kapusbravúrjainak köszönhetően az Angels-nek sikerült egy gólra felzárkóznia, gyors lerohanásokból volt eredményes a magyar alakulat. Aztán a
játékvezető kétszer is kiállítással sújtotta a magyarokat: először Szabó Nóra, majd Horváth Nikoletta pihent a padon. Ekkor az ellenfél négygólosra növelte előnyét (55. perc: 19-23). A végéig már csak tartották magukat a lányok, és így alakult ki a 22-26-os végeredmény.

A mérkőzés után a lelkes szurkolók örültek a lányok pacsijának, és mindenki biztatta pár szóval őket, hogy ez még csak a kezdet, a felkészülés eleje, és hogy a következő mérkőzés biztosan jobban fog sikerülni.

A mérkőzés végén a vendégek edzője, Frank Wuggenig meglepetten nyilatkozott: "Ez egy nagyon jó meccs volt! Annak ellenére, hogy kevés játékosunk volt, a végére nagyon elfáradtunk, ezért tudtak a végén gyors indításokból gólokat dobni nekünk. Azt gondolom, hogy az Angels játékosai
nagyon jók lehetnek a későbbiekben, csak még nem volt elegendő idő ahhoz, hogy összeszokjanak, de meglepődtem az egyéni képességeik láttán. Nagyon jó a kapusuk és a játékosállományuk, valószínűleg megállnák a helyüket a ligában, és jó versenytársak lennének. Remélem, bekerülnek az első ligába".

Arra a kérdésre, hogy mennyire tetszett a magyarok által magyar „virtust” látni ezen az estén, így válaszolt: "Fantasztikus esemény volt! Nem éltünk még át ilyen nagyszabású edzőmeccset, és az olimpián kívül nem láttunk még ennyi szurkolót. Általában nagyjából húszan jönnek ki a meccseinkre, és jó volt látni ennyi szurkolót, akik zászlókkal és dobokkal buzdították a csapatukat. Láttam már hasonlót – ha csak a lengyeleket vesszük példának –, de a magyarok valahogy kiemelkednek, sokkal szenvedélyesebben tudják buzdítani a csapatukat. Egyébként ebben már volt részünk, hiszen játszottunk ellenük az olimpián".

Az Angels HC edzője, Kondor Gábor a mérkőzés után a következőket nyilatkozta:

"Nagyon messze vagyunk még a csúcsformánktól. Az egyéni képességei kiválóak ennek a csapatnak, és így, a mérkőzés után már nagyon is tudom értékelni ezt a négygólos vereséget, hiszen ellenfelünk játékosai az angol bajnokság első osztályában a harmadik helyen szerepelnek. Ezért volt olyan nehéz ez a meccs, de úgy gondolom, nekünk ez egy győzelemmel felért. Védekezésben sokat hibáztunk, a falunk még nem állt össze, illetve a
csapat összetételében is még van mit alakítani.

Két hónapja kezdtük el azokat az edzéseket, amik a csapatépítést szolgálják, és heti egy edzéssel egyelőre nem tudtunk többet kialakítani. Összességében nagyon meg vagyok elégedve a lányokkal, nem angyalként, hanem oroszlánként harcoltak a mai napon. Rengeteget tanultunk a mai meccsből, és látjuk az utat, amin elindultunk, de még több hónapos edzés és gyakorlás kell ahhoz, hogy ez a csapat kész legyen a jövő évi bajnokságra. Dolgozunk tovább töretlenül".