Tovább kell várni az FTC továbbjutására

2013. március 3. 19:13 © handball.hu

A Győri ETO-hoz hasonlóan, a Ferencváros együttese előtt is ott volt a lehetőség, hogy akár már a negyedik BL-középdöntő fordulóban kvalifikálódjon az elődöntőbe. Ehhez a Krim otthonából kellett volna elhozni a pontokat, de az nem sikerült.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 4. forduló
RK Krim Mercator
31 (15)
FTC-Rail Cargo Hungaria
25 (12)
Ljubljana
Játékvezetők: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc

Szucsánszki vezérlete alatt már a legelején a kezébe vette a vezetést a Fradi, s már vezetett is 1-3-ra, de Wörz gyorsan felülírta az aktuális állapotot (8. perc: 4-3). A gólok sorra váltották egymást, mindkét oldalon komoly védelmi problémákat is jelezve. Tomori távoli bombákkal sokkolta a vendéglátót, de az ellenfél sem ment a szomszédba a szép találatokért. Abramovicsnak rövid idő után át kellett adnia a helyét Pastrovicsnak, s tényleg szükség is lett volna a jó kapusteljesítményre (16. perc: 9-8). A szlovén védők igyekeztek minél távolabbi lövésekre kényszeríteni a magyarokat, ráadásul a kontráik is sorra bejöttek (22. perc: 12-9). Vérten és Szamoránsky is ziccert hagyott ki, ezzel is növelve Grubisic védési statisztikáját. Cifra egymás után szerzett két találata lendítette túl az FTC-t az átmeneti holtponton (26. perc: 13-11). Bár Szucsánszki egyetlen gólnyira csökkentette a különbséget, a félidőben ismét három volt közte (15-12).

A pihenőt követően újból Abramovics kapott lehetőséget, de nagyon nem tudott élni vele, Martín rendre nyerte kettejük párbaját (34. perc: 19-13). Elek Gábornak gyorsan ki is kellett kérnie egyik időkérési lehetőségét, hogy megállítsa ezt a negatív folyamatot, de sajnos nem úgy tűnt, mintha ez sikerült volna (38. perc: 22-14). A továbbiakban sem lett élvezetesebb a meccs: a zöld-fehérek szenvedtek azon a pályán, melyet a Krim szinte felszántott, a játékosai minden hajszálnyi esély esetén foggal-körömmel harcoltak a labdáért (50. perc: 28-20). A Ferencvárosnak legalább arra jó lett volna törekednie, hogy összesítésben ő jöjjön ki jól az egymás ellen elért eredmények alapján. Az 56. percre már 29-25 volt az állás, ez a találkozó első vendég-szélsőgólját ekkor megszerző Szarkának, valamint Dajkának volt köszönhető. Tiselj még adott tippeket csapatának, hogyan fejezze be szépen a mérkőzést. Piedade ezután visszakézből talált be. 30-25-nél nem tudta érvényesíteni támadási lehetőségeit a Ferencváros, majd kontrából Martín találata már sorsdöntőnek látszott, s még Tomori kapott egy kétperces kiállítást is. Végeredmény: 31-25.

A Krim nemcsak, hogy átvette a csoportelsőséget a Fraditól, hanem az egymás ellen elért eredmények alapján már lépéselőnyt is birtokol.