Romániából hozott fontos pontokat az FTC

2013. február 3. 17:39 © handball.hu

A Ferencváros vâlceai vendégszereplésével zárult a BL-középdöntőkör első fordulója. Míg a másik csoportban hazai sikerek születtek, a Krim nyerni tudott a Zvezda otthonában. Ezután az FTC okozott igazi bosszúságot a román bajnoknak.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 1. forduló
CS Oltchim Rm. Vâlcea
22 (9)
FTC-Rail Cargo Hungaria
23 (10)
Rm. Vâlcea, 3000 néző
Játékvezetők: Bartosz Leszczynski, Marcin Piechota (lengyelek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Mindkét oldalon büntetőből született az első gól, bár Katarina Bulatovic lövésénél csak hajszál híja volt, hogy nem fogta ki Abramovics. Több támadásnál is labdát vesztett a Valcea, de sajnos a Fradi nem tudta kellőképpen a saját hasznára fordítani ezeket az extra lehetőségeket (11. perc: 3-3). Az első, emberhátrányban eltöltött két perce viszont jól alakult, kapott találat nélkül zárta azt, miközben egyet szerezni tudott. Magas volt viszont továbbra is a kimaradt akciók száma, pedig akár komolyabb előny birtokában is lehetett volna ezek egy részének kihasználásával is a magyar csapat (18. perc: 4-6). Nagy munkájuk volt a ferencvárosi védőknek, míg a túloldalon még szomorúbb lett volna a képlet, ha a kapuban nem úgy tette volna a dolgát Ungureanu, mint ahogy (22. perc: 5-8). Pena úgy is a legeredményesebb játékos tudott lenni eddig, hogy közben jócskán voltak hibák is a neve mellett. A románoknál Bulatovic-on kívül más teljesítményét nem igazán lehetett kiemelni mezőnyben, Pineau még büntetőből sem találta el a kaput sem, és ziccert is rontott. A szünetig hátralévő rövid időben már hárommal is vezetett az FTC, ám végül egygólos előnnyel mehetett az öltözőbe (9-10).

Onnan visszatérve nem változott sokat a játék képe: az első öt perc megint hazai gól nélkül zajlott, míg a vendégek Pena jóvoltából meneteltek tovább, és Abramovic is túljárt Bulatovic eszén (36. perc: 9-12). Vestergaard próbálta ugyan felrázni együttesét (41. perc: 10-14), de tanítványait nem nagyon tudta kibillenteni a tanácstalanságból (47. perc: 12-19). A zöld-fehéreknek innen csak nyugodtan, koncentráltan kellett a hátralévő játékidőt kitölteni. Persze ilyenkor a legnehezebb ezt végrehajtani, mikor ennyire biztos a vezetés. A Fradi elszalasztott lehetőségei sem bosszulták meg magukat túlságosan, pedig ebben az időszakban bőven akadt belőlük (52. perc: 15-19). Elek Gábor is időben szólt még közbe, hogy megnyugtassa a lányokat. Tomori góljai megnyugtatást hoztak, de azért így sem lehetett még teljesen hátradőlni. Meirosu hathatós közreműködésével az Oltchim előnye mindössze kettőre olvadt, mikor már csak bő másfél perc maradt hátra (20-22). Lerohanásból Barbosa volt eredményes, majd a magyar időkérés utáni helyzetnél hetest kapott az FTC, amit Pena értékesített. Jovanovic kétperces kiállítást kapott, így kétgólos hátrányt kellett volna alig egy perc alatt, létszámhátrányban ledolgoznia a románoknak. Nem meglepetés, hogy ez nem jött össze. Barbosa még hétméterest értékesített, de így is a Ferencváros szerezte meg a két nagyon fontos pontot. Végeredmény: 22-23.