Larvikban dőlt el az első hely

2012. november 17. 17:27 © handball.hu

A Ferencváros utolsó Bajnokok Ligája csoportmeccse a C-csoport első helyének sorsáról döntött Larvikban. A dabasi siker után a zöld-fehér együttes már nem volt képes újabb meglepetésre.

Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Dzmitry Nabokau, Siarhei Kulik (fehéroroszok)
Piros lap: KorenPiros lap: Tomori

A számolgatásokkal kapcsolatban igen egyszerű a képlet: ha a Ferencváros nyer, döntetlent ér el, vagy legfeljebb három góllal kap ki, akkor ő a csoportelső. Ha a Fradi négy, vagy annál több góllal kap ki, akkor pedig a Larviké a csoport első helye (a konkrét eredménytől függetlenül).

A Larvik gyorsan pörgetett támadásokkal akarta már a meccs elején meglepni a Fradit, de a magyar csapat észnél volt (9. perc: 5-4). Pena nemcsak hogy tudta vállalni a játékot, hanem igazán jó teljesítményt is mutatott a pályán. Thea Mörk jó formát mutatott, és ugyanez volt igaz Legangerre is. Tizenkét perc után már négygólos hátrányba került az FTC (8-4), s ezt Elek Gábor időkéréssel igyekezett megállítani. Sajnos ez nem igazán sikerült (16. perc: 10-4), és a határozott hazai védelem sem segített ebben. 11-5-nél kettős emberelőnybe került a Ferencváros, és akár hármas fór is keletkezhetett volna, de a fehérorosz bírópáros megkegyelmezett a házigazdának. Alig húsz perc után Pastrovicsot Abramovics váltotta, de ilyen lépésre a norvégoknak cseppet sem volt szüksége, sőt… Tomori sem hozta a tőle konstansan várható gólokat, ám Szamoránsky dolgozott mások helyett is (24. perc: 13-9). A játékrész végére Vérten is kezdett belelendülni, míg a túloldalon Sulland aktivizálódott. A félidőt háromgólos hátrányban zárta a Fradi (16-13).

A pauza alatt felszívta magát a zöld-fehér alakulat, és Tomori és Szucsánszki jóvoltából három és fél perc alatt egyenlített (17-17). Gjekstad edző gyorsan időt is kért, majd Hammerseng szerzett rögtön találatot, majd Breivang kapott kétperces kiállítást. Szucsánszki hetesét Leganger kifogta, de a kapusbravúrok a másik oldalon is szaporodtak. A 39. perc végén, 19-17-nél Elek Gábor kapott kétperces büntetést reklamálásért, a Larvik pedig Edin Tomorira küldésével akarta még inkább kizárni a vendég-gólok lehetőségét. A hazaiak folyamatosan törtek előre, és 23-17-nél már nagyon nyeregben érezték magukat, ám az FTC elkezdte olvasztani hátrányát, azonban Deáki újfent elhamarkodottan cselekedett.

25-21-nél egy hatalmas Tomori-lövésnél az átlövő kezébe futott bele Blanco, az ő ápolása miatt percekig állt a játék, és végül hordágyon hagyta el a játékteret. A sokkból is szerencsétlenségünkre a norvégok ocsúdtak előbb, de Elek Gábor időkérése után Riegelhuth védekezésben arcon ütötte Tomorit, ami azonnali piros lappal járt.Tomorinak nem volt elég a baja, reklamálásért még két percre a kispadra is kényszerült. Such gólja igazán fontos pillanatban született (26-22), hosszú csendet is tört meg ezzel. Edin hetest értékesített, és még maradt három és fél perc játékidő. Thea Mörk ziccerben nem tudott hibázni, majd Tomori már piros lappal mehetett a lelátóra, s ezzel a C-csoportból való továbbjutás sorsa megpecsételődött. Pláne, hogy a hátralévő idő jó részét kettős emberhátrányban is kellett a magyaroknak lejátszani… Végeredmény: 30-23.

A Larvik HK ezzel a sikerrel a C-csoport élén végzett, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria a második helyről várja a keddi középdöntő-sorsolást.