Világraszóló győzelmet aratott a Fradi

2012. október 21. 17:32 © handball.hu

A volgográdi nagyarányú győzelmet követően a BL-csoportkör második fordulóját "hazai pályán", Dabason vívta az FTC a Larvik ellenében. A meccsről előre is sejthettük, hogy előre vetítheti a C-csoport valódi erőviszonyait, s ez ráadásul magyar eufóriával párosult.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
28 (16)
Larvik HK
24 (12)
Dabas, Diego Sportcsarnok, 2498 néző
Játékvezetők: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis (lettek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
Kovacsicz szerezte a meccs első találatát, majd Vérten labdaszerzése után Zácsik folytatta a sort. A Fradi ismét jó védekezéssel rukkolt elő, melyből olyan gyors lerohanásokat tudtak indítani, melyekkel szemben a norvég sztárcsapat sem tudott mit tenni (7. perc: 4-1). Zácsik úgy tűnt, remek napot fogott ki, és hiába zárkózott fel a Larvik, még egyenlítésig sem jutott. A 12. percben, 7-4-nél időkérést eszközölt Ole Gustav Gjekstad, ám ezután is hazai gól született Tomori által. Azonban egy ilyen csapat ellen elég néhány kihagyott másodperc is, hogy ismét nehezedjen a feladat: a szemfüles Larvik a 16. percre 8-7-re zárkózott, ám ekkor a vendéglátók szerencséjére emberhátrányba került, Zácsik pedig betalált.

Abramovics Pastrovicsra váltása is jó döntésnek bizonyult, és ennek is nagy szerepe volt abban, hogy húsz percnyi játék után már öttel ment a Ferencváros (12-7). 13-8-nál ugyan Pastrovics még Riegelhuth büntetőjét is kifogta, ám sajnos a kipattanóból skandináv gól született. A következő ilyen kísérletnél viszont már a magyar lány örülhetett, s utána a túloldalon Pena nem hibázott (25. perc: 15-9). Elek Gábor időkérése után láthatóan az ellenfél pörgött fel, és a hatgólos hátrányát felére csökkentette. Zácsik azonban egy időn túli szabaddobás-góllal sokkolta Legangert és a rivális többi emberét. Félidőben: 16-12.

Blanco-nak mindössze negyvennyolc másodpercre volt szüksége a második játékrész startja után, hogy összeszedje a második kétperces kiállítását is az első félidei büntetése után. A Larvik védelme keményedett, és jócskán durvult is az eddigihez képest, de akármennyire is jött elő ez az erőszakosság, komolyabb haszna nem származott belőle (38. perc: 19-15). Edin rendszeresen borsot tört a hazaiak orra alá, és a kihagyott FTC-helyzetek miatt egyre szorosodott az állás. A 44. percig, 20-18-ig várt Elek Gábor az instrukciók átadására, ami után Pernille Wibe hozta még közelebb együttesét. Alig három perccel később már kollégájának kellett ugyanezt megtenni, 22-19-nél.

Pastrovics továbbra is hatalmas biztonságot jelentett a leghátsó védelmi ponton, és erre mindig lehetett építkezni. Pena már nemcsak a hétmétereseknél jeleskedett, hanem éles akciókban is a frontvonalba állt. A 24. perc első részében Szucsánszki első, ám elképesztő góljával már megint az eddigi legnagyobb, hatgólos különbség állt be (26-20). Ezután ismét Gjekstad szavai következtek, majd Thea Mörk szélről ejtett, Hammerseng pedig lerohanásból volt eredményes. Erre az utolsó szakaszra az eddig csak hétméteresre beugró Rantala állt csatasorba Leganger helyett.

Közben Elek Gábor is kétperces büntetést kapott reklamálásért, és ez a létszámhátrány nagyon-nagyon rosszkor jött. A csarnokban pattanásig feszült volt a hangulat. A Larvik teljesen előre tolta a hatos falat, majd egy nem várt poszton, a jobbszélen keletkezett feszültség Kovacsicz és Mörk között. Szucsánszki újfent váratlan meglepetést adott csapattársainak és a szurkolóknak egyaránt (27-22). A norvég védelem már meg is nyílt, ám Tomori ezen is átsétált (28-23). Ekkor már felállva tombolt a sportcsarnok, és volt is miért ünnepelni a Ferencváros játékosait. Végeredmény: 28-24.

Az FTC óriási lépést tett a C-csoportból való továbbjutás irányába, és az egész világnak megmutatta, hogy nemcsak a KEK-ben, hanem a BL legjobbjai között is ott a helye.