A Bajnokok Ligája főtábláján a Fradi!

2012. szeptember 22. 16:57 © handball.hu

A szerdai, első mérkőzésen tizennégy gólos előnyt szerzett a Ferencváros Nagymihályon a Iuventa ellen, ezzel már szinte el is dőlt a BL-főtáblára jutás. A papírforma ma Dabason válhatott valóra.

Bajnokok Ligája, selejtező, visszavágó
FTC-Rail Cargo Hungaria
31 (16)
HK IUVENTA Michalovce
22 (8)
Dabas, Diego Sportcsarnok, 600 néző
Játékvezetők: Alexandra Siewert Delle, Natasha Engberg (svédek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
Az FTC a szerdai toronymagas győzelmet követően "hazai pályán" sem akarta a véletlenre bízni a találkozó alakulását. Gyorsan a kezébe is vette az irányítást, és a nyolcadik percben már 5-2-es vezetést könyvelhetett, az ellenfél pedig már ekkor kapuscserét eszközölt. Ezután kicsit mintha beszürkült volna a társaság, így a 14. percben, 7-5-nél jól jöttek Elek Gábor felrázó szavai. Alig négy perc alatt már ötre nőtt a zöld-fehér fór (11-6), még Deáki is beszállt a gólgyártásba, a félidőben pedig már nyolc volt közte (16-8).

A folytatásban kevesebb, mint négy perc is elég volt ahhoz, hogy már tíz legyen a két csapat találatainak száma közti eltérés (34. perc: 19-9). A Ferencvárosban - csakúgy, mint az első találkozón - sorra játéklehetőséghez jutott szinte mindenki. Az előző meccsen a kapuban Pastrovics tette kiválóan a dolgát, most ő pihenhetett, és Abramovicsra hárult a munka. Kovacsicz és Pena a gólok számának szaporításában vívott külön harcot, míg a szurkolók a hosszú sérüléséből visszatért Dajka Bettina játékának és találatainak örülhettek. A 49. percben már tizenhárom is volt közte (28-15), ám ezután már nem a különbség növelése volt az elsődleges cél. Végül kilenc góllal győzte le a Fradi a Nagymihályt, és így kettős sikerrel, összesítésben huszonhármas gólkülönbséggel (48-71) jutott a Bajnokok Ligája főtáblájára. Végeredmény: 31-22.