Győri és váci győzelem

2012. augusztus 8. 15:21

Második felkészülési meccsén is győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC csapata. Ambros Martín tanítványai 30-23-ra nyertek a Róth Kálmán-irányította Veszprém Barabás Duna Takarék KC felett. A váci lányok pedig az Érd ellen arattak egygólos győzelmet.

Négy győri góllal kezdődött az összecsapás, ahol a hazaiak első találatát csak a 4. perc végén szerezte Schatzl (1-4). Gyorsan megnyugtató előnyre tettek szert Görbiczék a fiatalok ellen, a 22. percben Kovacsics hetes után tíz góllal vezetett a bajnoki címvédő. A megilletődött kezdést követően bátrabban játszottak a veszprémi fiatalok, de a szünetben így is 18-7-re az Audi ETO vezetett.

Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, mindkét szakvezető lehetőséget adott a cseréknek is. A győri győzelmet semmi sem veszélyeztette, de minden tisztelet kijár az ellenfélnek, hiszen az utolsó percig küzdöttek. Az eredmény nem is maradt el, veszprémi szempontból egy tisztes vereségek számít a 30-23-as győri siker.

Veszprém Barabás Duna Takarék KC: Tóth 1, Planéta 10, Takács 1, Schatzl 4, Palkó 3, Hosszú, Pelczéder 1, Izak, Kokas 1, Pásztor, Horváth 2, Víg.
Győri Audi ETO KC: Hajtai, Maláti, Gulyás 3, Kiskartali, Lányi, Hornyák D. 1, Herr, Görbicz 6,Kovacsics 8, Pusztai, Rédei-Soós 3, Orbán 2, Szepesi 6, Lekic 1.