NB I: már az elődöntőknél járunk

2012. április 11. 11:31

18 órai kezdettel lejátsszák az ETO - Érd bajnoki elődöntő párharc első találkozóját, amely az egyik fél két győzelméig tart. Az érdiek célja, hogy megnehezítsék a Győr dolgát. A találkozót a www.cunder.hu ÉLŐben közvetíti.

NB I., rájátszás, felsőház, 1. elődöntő

Győri Audi ETO KC - ÉTV-Érdi VSE
18.00, Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok

Miközben a Bajnokok Ligájában már a döntőre készülhetnek a győri lányok, addig a magyar bajnokságban még vár rájuk egy elődöntő az Érd ellen. Az első mérkőzést ma Győrben, a másodikat jövő szerdán Érden rendezik, s amennyiben a papírformának megfelelően a győri zöld-fehérek nyerik mindkét mérkőzést, akkor már csak egy lépés választja el őket az újabb címvédéstől.

A másik ágon az alapszakaszt második helyen záró FTC és a harmadik Siófok csap össze egymással. Itt minden a KEK-döntős fővárosiak mellett szól.

A két csapat idén már háromszor találkozott egymással. Először tavaly december végén hazai környezetben 47–22-re nyertek Görbiczék, míg Érden úgy lett 47–30 a tavalyi bajnok javára, hogy a szünetben még 18–17-es érdi vezetést mutatott az eredményjelző. A második félidőt 30–12-re(!) nyerték a vendégek...

A Magyar Kupában január elején valamivel szorosabb lett a vége, hiszen a győri gárda "csak" 40–28-ra győzött. Karl Erik Bøhn ezúttal már számíthat a fiatalokra is, akik a hétvégén sikerrel vették az U20-as világbajnoki selejtezőt Győrben.

Az Érd játékosai és vezetőedzője így vélekednek a találkozóról:

Kovács Anna: Négy között vagyunk, nem dőlhetünk hátra. Szó sem lehet arról, hogy pihenünk, és várjuk a bronzmérkőzésre az ellenfelet. Fel kell tudnunk venni a harcot az ellenféllel. Megpróbáljuk megakadályozni a Győr játékának legerősebb elemeit, amiket már sokan tapasztalhattak a saját bőrükön, ezekből kevés gólt kapni, különös tekintettel a lerohanásokra.

Tóth Tímea: Jó lenne végre hatvan percen keresztül jó mérkőzést játszani a Győr ellen. Fegyelmezetten kell kézilabdáznunk, és kiküszöbölni a hibáinkat. BL-döntős ellenféllel játszhatunk, ami nagyon jó erőfelmérő is most nekünk, hogy megnézzük, hol tart a csapat, és mire lehetünk képesek a nemzetközi porondon.

Vincze Melinda: A nagyon jó formában lévő Győr otthonába érkezünk, aki nagyon motivált és feldobódott a BL-döntőbe jutástól. Nem szabad ellőni előkészítetlenül a labdákat, ziccerig ki kell játszanunk a támadásokat, és azokból gólokat szerezni, mert ebből jöttek a gyorsindulás-gólok. Ha ezek számát nullához közelire csökkentjük, akár szoros meccset is játszhatunk.

Szabó Edina: Fizikailag és fejben is képesnek érzem a játékosainkat arra, hogy az elődöntőhöz és az ellenfélhez méltóan kézilabdázzanak. A rájátszás minden pillanatát szeretnénk kiélvezni, és a csapat fejődésének alárendelni, ami csak akkor lesz igazán teljes, ha sikerül a végén a támogatóinkat és szurkolóinkat éremmel megörvendeztetni. Hajrá Érd!