Győri ETO: a Budućnost következik

2012. április 8. 19:41 © handball.hu

A Bajnokok Ligája elődöntőjének második mérkőzésén a Budućnost megérdemelten verte ki a címvédő Larvik csapatát, s így a Győri ETO visszavághat a montenegrói csapatnak a 2006-os KEK-döntőért.

Woltering szenzációsan védett (Fotó: Kállai Márta)
Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés
ŽRK Budućnost T-Mobile
23 (10)
Larvik HK
13 (7)
Podgorica, Morača Sportcsarnok, 5000 néző
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc
Hihetetlen hangulatban kezdődött el a Bajnokok Ligája elődöntőjének második találkozója Podgoricán. A vezetést a hazaiak szerezték meg: Katarina Bulatović találatával 1-0 állt az eredményjelzőn az első percben. A Larvik Riegelhuth Koren találatával kiegyenlített, majd Bulatović büntetőjét Leganger védte, és Jørum Sulland góljával máris átvette a vezetést a vendég csapat (1-2).

Láthatóan mindkét csapat igen jól felkészült a másik játékából, s a jó védekezés mellé bizony sok hiba csúszott, és a montenegrói csapatnak meg kellett találnia azt az embert, aki Bulatović mellé feliratkozik a góllövőlistára. Ő Cvijić lett, majd Popović is csatlakozott, s utóbbi találatával ismét a Budućnost vezetett a 14. percben (5-4).

Jørum Sulland újra betalált, azonban a norvégok hosszú gólcsendbe estek Woltering kapus miatt, míg Rustad Kristiansen kiállítása két gyors Miljanić-gólt is eredményezett (18. perc: 7-5). Ekkor azonban a hazaiak előtt is lehúzta a rolót Leganger, míg végül a 23. percben Johansen törte meg a gólcsendet (7-6). A félidő végén aztán végre Knežević is utat talált a hálóba, s ezzel háromra növelte csapata előnyét. A félidőben: 10-7.

A norvégok bent maradtak az öltözőben a szünet után, nem találták az utat Woltering kapujába, miközben a hazaiaknál „megszólalt” Savić és Jovetić is. 13-7-nél a Larvik kijött emberfogásos zavaró védekezésre, a Budućnost pedig – ahogy kell, – lassította a játékot. Woltering olyan jól védett az első tíz percben, hogy a Larvik játékosai látványos hibákat ejtettek, félni kezdtek a német hálóőrtől, aki továbbra is olvasta a norvégok lövéseit.

A majdnem 14 perces gólszünetet aztán Johansen törte meg (15-8). Ezután Kurtovic, majd Blanco is meglőtte első gólját, ám a Budućnost töretlenül válaszolt ezekre, s tartotta hat-hét gólos előnyét. A pontot az i-re egyrészt Ðokić gólja tette négy perccel a vége előtt, aki egy kipattanót bokszolt be Leganger mögé (20-13), majd Popović büntetője, aki átejtette Legangert.

A Larvik az utolsó percekben már buta hibákat követett el, (hiszen) esélye sem volt arra, hogy a döntőbe jusson, a Budućnost pedig megérdemelten ütötte ki ellenfelét. Végeredmény: 23-13.

Az első mérkőzésen:

Larvik HKŽRK Budućnost T-Mobile 20-22 (12-12)
Larvik, Larvik Aréna
Játékvezetők: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula (szlovákok)

A ŽRK Budućnost T-Mobile kettős győzelemmel, 45-33-as összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Az Európai Kézilabda Szövetség BL-szabályzata szerint a döntő első mérkőzésén a Győri ETO lesz a vendéglátó a május 5-6-i hétvégén, a visszavágót pedig majd a Budućnost rendezi egy héttel később. Ennek az az oka, hogy a zöld-fehérek a három évvel ezelőtti BL-döntő visszavágóját „hazai pályán” (Veszprémben) rendezhették, így azt most idegenben kell lejátszaniuk.