Ismét parádézott Szuszlina

2012. február 15. 22:11 © handball.hu

Finiséhez érkezett az orosz bajnokság alapszakasza, amelyik a kiírás szerint február 22-én zárul le. A 17. fordulóban az FTC következő KEK-ellenfele, a Zvezda utazott a zöld-fehérek által kiütött Rosztov Don csapatához.

Orosz bajnokság, alapszakasz, 17. forduló
HK Rosztov Don
21 (13)
HK Zvezda Zvenyigorod
18 (9)
Rosztov Don, Sport-Don Sportpalota, 2000 néző
Játékvezetők: Nyikolaj Volodkov, Jevgenyij Zotyin (oroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
A négy legjobb csapat egymás elleni eredményeit nézve a Dinamo Volgográd áll a legjobban, akik pontveszteség nélkül vezetik a tabellát (és egyben a bajnoki cím védői is), igaz, ők játszották eddig a legkevesebb meccset a "négy nagy" egymás elleni meccsei közül. Összefoglalva ezeket az egymás elleni eredményeket az alábbi táblázatot kapjuk:

Dinamo: 4 pont/2 meccsből - játszik még: Lada (i)(o), Zvezda(o), Rosztov(o)
Rosztov: 4 pont/5 meccsből - játszik még: Dinamo (i)
Zvezda: 6 pont/5 meccsből - játszik még: Dinamo(i)
Lada: 2 pont/4 meccsből - játszik még: Dinamo(i)(o)

A Rosztov sem nagyon büszkélkedhetett eddig sok mindennel (egy góllal sikerült legyőznie otthon a Ladát, a többi három meccsen kikaptak), de a mai nap változott a helyzet, amikor az alapszakasz számukra talán legfontosabb mérkőzésén meggyőző játékkal győzték le a Zvezda Zvenyigorod csapatát.

A KEK-ben hétvégén elszenvedett súlyos vereséget mindenáron feledtetni akaró Rosztov rendkívüli elszántsággal lépett pályára hazai közönsége előtt, és már a mérkőzés első percétől kezdve nem hagyott kétséget afelől, hogy ezt a találkozót csak a házigazdák nyerhetik. A mérkőzés tizedik percében már négy góllal vezettek a rosztoviak (6-2), és ezt az előnyt az első félidő vége előtt öt perccel már öt gólra növelték (12-7). Innét tudott feljönni a Zvezda a félidő végére 13-9-re.

A második félidő elején nagyon hamar helyreállt az ötgólos különbség, a 40. percben 16-11-es rosztovi vezetést mutatott az eredményjelző. Ezt a különbséget a zvenyigorodiak a mérkőzés vége felé is csak egy góllal tudták csökkenteni, míg a találkozó utolsó perceiben kétségbeesett lépésre szánták el magukat: támadásban a kapus helyett is mezőnyjátékost küldtek pályára. Végül így is maradt a három gól különbség a két csapat között, és ezzel a győzelemmel a házigazdák a bajnoki tabella második helyére léptek előre.

A hazai csapat kapujában Szuszlina védte végig a mérkőzést, mutatója 50% volt (18 védés 36 lövésből). A másik oldalon Kalinyina 9 lövésből egy labdához sem ért hozzá, Szaidova viszont 11-et fogott a 23-ból (48%).

Igaz, a Zvezda eggyel kevesebb meccset játszott, így valószínű, hogy az alapszakasz végére ismét pontegyenlőség lesz a két rivális csapat között, de ebben az esetben az egymás elleni két meccs eredménye (22-24 illetve 21-18) a Rosztovot juttatná kedvezőbb pozícióba a rájátszás előtt. Feltéve, ha a Dinamo nem "adja le" otthon a Zvezda elleni meccset – teszik hozzá a rosztovi szurkolók...

A mérkőzés részletes statisztikája:

Rosztov: Szuszlina – Turej 5 (2), Szlivinszkaja, Simkutye 5, Sibanova, Petrova 1, Jarceva 4. Csere: Artamonova 1, Szvitanyko 1, Szeny 1, Garbuz 3, Kurbanova, Vascsuk. Edző: Szergej Belickij.

Lövőstatisztika: Turej 5(2)/8(3), Szlivinszkaja 0/3, Simkutye 5(0)/12(1), Sibanova 0/0, Petrova 1/1, Jarceva 4/7. Csere: Artamonova 1/1, Szvitanyko 1/1, Szeny 1/4, Garbuz 3/7, Vascsuk 0/1.

Kapusstatisztika: Szuszlina 18(1)/36 (2) 50% (60')

Kiállítások: Petrova, Sibanova.

Zvezda: Kalinyina – Dmitrijeva (Csaplina) 2(1), Posztnova 4, Spiridon 1, Pasičnik, Vjahireva A. 4, Uszkova 3. Csere: Szaidova (kapus) – Kuznyecova (Vjahireva P.) 2, Koroljova 1, Hajzsucice 1, Baranovszkaja, Dronyina, Szabó. Edző: Zdravko Zovko.

Lövőstatisztika: Dmitrijeva (Csaplina) 2(1)/2(1), Posztnova 4/12, Szpiridon 1/1, Pasičnik 0/4, Vjahireva A. 4/6, Uszkova 3/4. Csere: Kuznyecova (Vjahireva P.) 2/3, Koroljova 1/3, Gajzsutitye 1/7, Baranovszkaja 0/0, Dronyina (0)/(1) Szabó 0/0.

Kapusstatisztika: Szaidova 11(1)/23(2) 48% (48' 20"), Kalinyina 0(0)/9(1) 0% (11' 20")

Kiállítások: Koroljova, Spiridon.

Hetesek összesen: 4 (Rosztov) illetve 2 (Zvezda).
Kiállítások összesen: 2 (Rosztov) illetve 2 (Zvezda).