Larvikban folytatódott a BL középdöntőjének második fordulója, majd az Oltchim és a Budućnost otthonában küzdenek a csapatok a két pontért.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 2. mérkőzés

Larvik HK – Grupo Asfi Itxako Navarra 23-23 (10-10)
Larvik, Larvik Aréna
Játékvezetők: Jevgenyij Zotyin, Nyikolaj Volodkov (oroszok)

Vasárnap délután a Larvik Arénában megismétlődött a tavalyi BL-döntő első összecsapása, azaz a jelenlegi BL-címvédő Larvik HK és a tavalyi kiírás meglepetés-csapata, az Itxako Navarra csaptak össze, ezúttal a középdöntő csoportmeccsén.

A hazaiknál sok volt a hiányzó, sérültek és újdonsült anyukák vannak a listán. Sérüléssel küzd vagy még nem épült fel teljesen Katja Nyberg, Nora Mørk és Tine Stange, míg Gro Hammerseng és Olga Medvegyeva a babáikkal vannak elfoglalva, és nem valószínű, hogy idén még pályára lépnek a klubcsapatukban. A tavalyi csapathoz képest a larvikaiak új beállókkal, Isabelle Blancóval és Pernille Wibével álltak fel, míg a jobbszélen bevethető Amanda Kurtovic sem volt a tavalyi győztes csapat tagja.

Az Itxako csapatában is sok az új név az előző szezonhoz képest, így Mirjana Milenković, Zulai Aguirre, Maja Zebić, a brazil Cavaleiro, valamint az újonnan érkezett Sopronyi Anett sem volt egy éve a csapat tagja.

A norvég csapat tizenhárom, míg a spanyol bajnok tizenhat játékost nevezett ma.

Az első félidő hosszú gólcsenddel kezdődött, eladott labdák, kapusvédések és rontott lövések tömkelege jellemezte az első öt percet. A spanyol csapat szerezte meg a vezetést, majd elhúzott 1-4-re. A 10. percben Nerea Pena sérült meg, a spanyol átlövőt hordágyon vitték le a pályáról. A félidő felénél 5-3-ra vezetett az Itxako. Ezután növelte is előnyét a vendégcsapat, 7-3-ra is vezettek Barbosa góljaival.

De a hazaiak nem hagyták magukat és keményen védekeztek, így sikerült felzárkózniuk, majd kiegyenlíteniük 7-7-nél. Martin Ambros időt kért, hogy rendezze a sorokat. Ez segített a spanyoloknak, mert 7-9-re elhúztak, Zebić és Alonoso volt eredményes. A házigazdák újra egyenlítettek, Breivang és Blanco találtak be. A félidőt végül döntetlennel zárták a csapatok, 10-10.

A második félidő az elsőhöz képest sokkal gólgazdagabban kezdődött, a 37. percben 15-12-re vezetett a hazai csapat, a születésnapját ma ünenplő Kristiansen kétszer is betalált, de eredményes volt Johansen és Sulland is. Ambros edző gyorsan időt kért, az estellaiaknak sikerült csökkenteni a hátrányt, védelmük felkeményedett, és Barbosa ki is egyenlített. 15-15 volt az állás a 42. percben.

Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Brabosa újabb gólja a vezetést jelentette a spanyoloknak, 18-19, majd 18-20 lett Pinedo második góljával. Ez nem tartott sokáig, mert a hazai csapat két gyors góllal újra kiegyenlített (51. perc: 20-20). A Larvik embetrhátrányban szerzett újra előnyt, Riegelhuth-Koren lőtt közbe Navarro kapujába.

Az utolsó 10 percben hatalmas csata folyt a pályán, a spanyol védelem majdnem átjárhatatlan volt, elöl pedig hosszú támadásokat vezettek. Aguillar vezetést szerzett (22-23), és Navarro hetest fogott Sulland ellen. Kristiansen kiegyenlített, mikor még egy perc volt hátra. A Larvik vezetést szerzett volna, ha Gjekstad edző nem kér időt még a gól előtt, tizennégy másodperccel a vége előtt. Az elkövetkező másodpercekben a hazaiak már nem tudtak gólt szerzni, így a végeredmény döntetlen lett: 23-23.

Skandináviai tudósítónktól (Sz. I.)

A csoport másik mérkőzésén:

Győri Audi ETO KCFC Midtjylland 35-27 (17-13)

Bajnokok Ligája, középdöntő, az 1. csoport állása
1.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC220063-53104 pont
2.Larvik HK Larvik HK211049-4543 pont
3.Grupo Asfi Itxako Navarra201149-51-21 pont
4.Herning-Ikast Håndbold FC Midtjylland200249-61-120 pont

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 2. mérkőzés

CS Oltchim Rm. VâlceaMetz Handball 30-21 (18-12)
Râmnicu Vâlcea, Traian Sportcsarnok
Játékvezetők: Ignacio García Serradilla, Andreu Marín Lorente (spanyolok)

Egy perces csend után Jovanovic szerezte a mérkőzés első találatát, a franciák pedig három perc alatt három labdát veszítettek el és Dinu kétszer védett. Öt és fél perc után Andrjushina lőtte az első francia gólt (5-1, 7. perc), de Sébastien Gardillou kikérte az idejét, hiszen már néggyel lépett el a Valcea. Bár két gólra fel tudtak zárkózni a franciák, rögtön válaszoltak a románok, így az első negyedóra után magabiztosan vezetett a hazai együttes (9-4). Mikor Leynaud egyszer-kétszer hárítani tudott egy lövést, akkor a kipattanóra nem figyeltek a csapattársai, és végül román gól született. A hazai előny fokozatosan emelkedett, a 20. percben például hattal vezetett a Valcea (12-6). A rengeteg elveszített labda miatt nem volt esélyük a franciáknak az első félidőben. A románok minden posztról, illetve többször lerohanásból eredményesek voltak, a franciáknál pedig gyakorlatilag csak Andrjushina és Kamto tartotta a lépést. Tehát nagy erőfeszítés nélkül a hazai csapat vezetett a félidőben 18-12-re.

A második játékrész nagyjából úgy történt, mint az első. A románok türelmesen és pontosan játszottak, Dinu remekül védett, a Metz ismét túl sok labdát adott el, és hét perc után Andrjushina törte meg a francia gólcsendet (20-13, 37. perc). Soit hétméteresével először volt tíz gól a két csapat között, és akkor nehezen lehetett egy vendég győzelmet elképzelni. A fiatal kapus Laura Glauser egy pár szép védéssel próbálta segíteni a Metz-et. Támadásban ritkán született francia gól, csak Liscevic és Limal tudta áttörni a román falat. Ezt a 8-10 gólos előnyt a végéig megtartották a románok, és magabiztosan megnyerték a középdöntőben az első hazai mérkőzésüket. Végeredmény: 30-21.