Megérdemelten a horvátoké a 7. hely

2011. december 18. 14:32 © handball.hu

A vb hetedik helyéért ezúttal Angola és Horvátország mérte össze erejét. Az előző találkozóhoz képest itt sokkal motiváltabbak voltak a felek, és végül az európaiak diadalmaskodtak.

XX. nőikézilabda-vb, mérkőzés az 7. helyért
Angola
29 (12)
Horvátország
32 (14)
Brazília, São Paulo, Ibirapuera Sportcsarnok, 450 néző
Játékvezetők: Arntsen, Gullaksen (norvégok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Csakúgy, mint az ötödik helyért lejátszott találkozó, ez is egy 3-0-s sorozattal indult, aminek itt Angola örülhetett. A horvátok sokkal idegesebbnek tűntek, pontatlan passzokkal, eladott labdákkal nehezítették dolgukat (11. perc: 6-3). Hamarjában azonban kezdtek magukra találni Penezic-ék, és a 14. percben már a vezetésért támadhattak. Anita Gace lőtte be végül ezt a gólt a következő horvát helyzetnél (6-7). Angola távoli lövésekkel kísérletezett, ám ezek rendre kísérleti fázisban is maradtak. 6-8-nál időt is kért a szövetségi kapitányuk, és bőven akadt mondanivalója csapata felé. A horvátoknak ezután is sorra jöttek ki a lépések (24. perc: 9-13), mígnem Marcelina Kiala vezetésével az angolai támadások határozottabbá nem váltak, és Tavares nem kezdett el brillírozni. Félidőben: 12-14.

Horvátország sokkal higgadtabb fejjel érkezett vissza a játékba, és ennek meg is lett az eredménye: tíz perc alatt ötre növelte előnyét, és lendületben lett volna tovább is, ha az angolaiak időkérése ki nem zökkenti őket (40. perc: 17-22). Angola viszont ezután visszahozta magát a partiba (47. perc: 22-24), csak hogy ne legyen idejekorán lefutott a meccs. Zebic egymaga már kilenc találatnál járt, és a gyors ellentámadásokkal csapata ismét rendezte sorait (50. perc: 23-29). Az utolsó szakaszban már abszolút az európai együttes dominált a játéktéren. Kialáék már csak elvétve tudtak érdemben is teljesíteni a horvát kapu előtt, ám ezeket az alkalmakat mindig lelkes ujjongással kísérték. Az utolsó percekre azonban ismét feltámadt az afrikaiak lendülete, ekkor a hétgólos hátrányukat háromra olvasztották (28-31), de ez már kevés volt ahhoz, hogy a meccset is megfordítsák. Végeredmény: 29-32.

A mérkőzés legjobb játékosa: Maja Zebic