Mindössze egy jó félidőt hozott az FTC

2011. szeptember 28. 18:37 © handball.hu

A Ferencváros a hétvégi KEK-találkozója miatt szerda este fogadta a Népligetben a Vác csapatát a bajnokság 5. fordulójában. Habár egy félidő után már tizenegy gól volt a különbség a hazaiak javára, a végére mindössze négy maradt közte.

Piros lap: Deáki

A vendégek kezdték ugyan bátrabban a mérkőzést, ám hiába volt náluk a vezetés, az idegességük nem csökkent, sőt sorozatos szabálytalanságokba is csúszott át. Emiatt a Fradi – Zivkovic három büntető-értékesítésének is köszönhetően – a 10. percben fordítani tudott (6-5), majd hamarjában meg is lépett ellenfelétől (13. perc: 9-5). Ekkor Ökrös Csaba időkéréssel igyekezett rendezni a sorait, de támadásban ezután sem javult fel együttese teljesítménye. Hozzá kell tenni, Abramovics sem könnyítette meg a váci lányok dolgát. Felállt fal ellen a ferencvárosiak sem brillíroztak, ám a védelmük jól összeállt, valamint a gyors kontráikat is jól vezették (24. perc: 17-8). A nagyarányú különbség a szünetre is megmaradt a két csapat között. Félidőben: 21-10.

A második játékrészre kipihentebben tértek vissza a vendégek, és az első egy-két perc nehézségei után lassacskán belelendült. A zöld-fehéreknél Zácsik Szandra is pályára lépett. A Fradi egyre zavartabbnak tűnt, mintha motivációját vesztette volna, erre pedig a rivális jól ráérzett, és a 12-13 gólos hátrányát egyszámjegyűre olvasztotta (44. perc: 25-18). Az eddig békésen nézelődő hazai drukkerek hangulata ezzel arányosan egyre inkább felpaprikázódott (50. perc: 27-21). Továbbra is hibák hibákra halmozódtak a pályán, a találkozó színvonala egyre lejjebb esett, és már a biztos ziccerek is kimaradtak. A fővárosiaknak most jött igazán jól az első félidőben megszerzett tetemes előny, melynek megsemmisítésére nagyobb csoda kellett volna Tápaiéknak. Deáki a második kétperces büntetését egy piros lap formájában kapta meg az 58. percben, Uhráková ellen elkövetett durva szabálytalanságért. A végén mindössze négygólos hazai siker született. Végeredmény: 29-25.

A mérkőzés legjobb játékosa Abramovics Alena lett.