Maradt az egál a végére

2011. augusztus 5. 19:54 © handball.hu

Döntetlen eredménnyel zárult a magyar junior válogatott második csoportmérkőzése. A horvátok ellen rosszul kezdtek a lányok, ám idővel felzárkóztak, s onnantól kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat egészen a meccs végéig.

8. Junior Európa-bajnokság, C-csoport, 1. forduló
Horvátország junior
28 (11)
Magyarország junior
28 (11)
Leek, Sportközpont, 200 néző
Játékvezetők: Samuel Bernet, Dominique Wick (svájciak)
Piros lap: Toto (3x2 perc)

Nem várt küzdelmet hozott a horvátok elleni csoportmérkőzés a junior válogatott számára. Az első félidő elején még kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, ám 3-3 után az ellenfél megduplázta góljainak számát. A mieink kidolgozott támadásait vagy a horvát kapus fülelte le, vagy pedig a kapufát sikerült eltalálni. Gyurka János időkérése után egyetlen találat különbségre jöttek fel a lányok (7-6), de ekkor megint technikai hibák sorát ejtették a lányok. 10-7 után Hornyák és Kuhinkó góljaival végre kiegyenlítettünk, majd a félidőt jelző sípszó után esett találatunkat – a szabályok szerint – nem adta meg a svájci játékvezető kettős. Harminc perc után 11-11 volt az állás.

A második játékrész elején Hornyák megszerezte csapatunk első vezető gólját, ám nem tartott sokáig az öröm, hiszen az ellenfél a magyarokra ragadt. A sípmesterek hiába kedveztek nekünk azzal, hogy az ellenfélnél sorra adta a kiállításokat, nálunk pedig a hétmétereseket, két gólnál nagyobb különbséget nem tudott termelni a junior válogatott. Sőt, az 50. percben éppen fordított volt a felállás: Milić és Toto egy-egy találatával már az ellenfélnél volt a kétgólos előny (23-21).

Az egyenlítés után aztán rajtunk volt a sor: Gávai és Such tudott előnyt kovácsolni az 55. percre (24-26). A horvátok két perccel később ismét kiegyenlítettek (27-27), majd Gyurka János időt kért – sajnos éppen akkor, amikor Gávai betalált a kapuba. Such aztán bepótolta ezt a találatot, ám Milić újra megtréfált bennünket, és az utolsó percben döntetlenre mentette a mérkőzést. A végeredmény: 28-28.

A találkozó legjobb játékosa magyar részről Hornyák Dóra, a horvátoktól pedig Marija Milić lett.

A magyar válogatott pontszerzésével minden esély megvan arra, hogy bejusson a középdöntőbe a legjobb nyolc közé. Ehhez pontot vagy pontokat kell szereznünk a dánok ellen vasárnap, illetve egy esetleges horvát győzelem esetén az is elég lenne, ha nem kapnánk ki a dánok ellen nagy gólkülönbséggel.