A tabella második helyére ugrott az FTC

2010. november 3. 18:26 © handball.hu

A bajnokság kilencedik fordulójának csúcsrangadóján az eddig egyaránt hét győztes meccset maga mögött tudó FTC és DVSC küzdött meg egymással Népligetben. A nagy csata végén a Fradi nyerni tudott, és átvette ellenfelétől a tabella második helyét.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Már a kezdő sípszótól kezdve érezni lehetett, mennyire komolyan vette mindkét együttes a találkozóra való felkészülést. 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Triffa védéseinek is köszönhetően a 11. percre 3-6-ra lépett meg a Loki. Ezután a frissen pályára lépő Hornyák Dóra is betalált, így Elek Gábornak ki kellett kérnie az idejét. A fejmosás sokan nem használt a lányoknak, akik továbbra is csak szenvedtek a DVSC védelmével szemben. Tomori volt az egyetlen, aki állt a gáton, ő egymaga ötöt dobott a csapata első hat találatából (16. perc: 6-9).

Bulath egymás utáni két alkalmas kiállítása megzavarta a debrecenieket, és az ő zavarukat kihasználva a 22. percben a Fradi már a mínusz egyért támadhatott (10-12). Noha ez a helyzet kimaradt, az ellenfél előnye sem nőtt. A játékrész hajrájára Köstner mester lehívta Triffát, és helyére Kisst küldte játékba (26. perc: 12-13). Kovacsicz kétperces büntetése alatt Tomori az ő posztjáról is betalált, de Sopronyiék is tartották magukat. Az FTC büntető-értékesítése is hagyott kívánnivalót maga után, mint ahogyan a meccs megfordítása sem sikerült neki a szünetig. Bulath időn túli hetesével félidőben az állás: 14-17.

Bulath a pihenő után ott folytatta, ahol azelőtt abbahagyta, azzal a különbséggel, hogy már nem Abramoviccsal, hanem Pastroviccsal kellett farkasszemet néznie. Tomori ekkor nem a Debrecen játékosaiban, hanem Dobrovits Csabában találta meg az aktuális ellenfelet, de Juhász kiállítását követően sokáig nem kellett hátrányban játszania a társainak. Bulath menetelésének kis híján a harmadik kétperces büntetése szabott gátat, ám az ítélet elmaradt. Az egyre inkább parázs hangulatú meccsen Bognár szorult hosszabb ápolásra, a 40. percben pedig az egyenlítésért támadtak a zöld-fehérek. Ekkor először Tomori, majd Szádvári hagyta ki a ziccert, a harmadik kísérletnél viszont Tomori hetest harcolt ki. Dajka belőtte a büntetőt, a csarnok pedig szinte felrobbant a szurkolók üdvrivalgásától (42. perc: 20-20).

Kovacsicz góljával a 44. percben már a Fradinak állt a meccs (22-21), ekkor a Loki játéka szorult változtatásra. 24-21-nél Köstner Vilmos próbált ehhez tanácsokat adni, de azok megvalósítása nehezebb feladat volt. A cívisvárosiak emberhátrányba kerültek, ami alatt Szarka és Trufán is betalált (52. perc: 26-21). Csapata sokperces gólcsendjét Juhász törte meg, de ez a hosszú kihagyás, és a mérkőzésből hátralévő rövid idő sem kecsegtetett számukra sok jóval. Bulath már teljesen elfáradva is csak szaporította góljai számát, és mínusz háromra hozta vissza a DVSC-t (56. perc: 28-25). Dakos hetest harcolt ki, amit Bognár értékesített, így a biztosnak tűnő hazai győzelem már nem is tűnt annyira biztosnak. Elek Gábor időt kért, de csapatán Triffa folyamatosan kifogott. Ám mivel a Loki már csak egy hétméterest tudott belőni, így a végén a házigazda örülhetett. Végeredmény: 28-27.