Vereséggel melegített a Zvezda

2010. október 5. 23:16 © handball.hu

Hazai pályán kapott ki a Győri ETO vasárnapi BL-ellenfele az orosz bajnokság ötödik fordulójában. A Zvezda a Rosztov Don csapatát fogadta kedden este, és egy góllal kevesebbet dobott mint a vendégcsapat.

Zvenyigorod, Zvezda Sportcsarnok, 800 néző
Játékvezetők: Szmirnov, Tolmacsov (oroszok)
Piros lap: Sibanova (3x2 perc)
Az orosz bajnoki bronzérmes Rosztov Don idegenben lepte meg az ezüstérmes Zvezdát. A vendégek ugyanis úgy győzték le Trefilovékat, hogy azok egyetlen percig sem vezettek a mérkőzésen. A Győri ETO ellenfele kapusainak mérlege ugyan jónak mondható (33 és 38%), de a tavaly még Zvenyigorodban védő Inna Szuszlina ezúttal egykori csapattársai lövéseit hárította sikerrel: 34 lövésből 16-ot semlegesített (47%).

A Zvezda az első félidőben nehezen kezdte a gólgyártást, hiszen a csak a 9. percben, négygólos hátrányból tudott szépíteni a fiatal Anna Szen, sőt, a 12. percre már mínusz öt állt az eredményjelzőn (1-6). Innentől kapaszkodott a Zvezda, ám a szünet előtt újabb négy és fél percig nem született hazai gól (sem), így 9-12-vel fordultak a csapatok.

A második játékrészt a Rosztov Don kezdte rosszul, hiszen hét és fél perc alatt 3-0-ás szériával egyenlített ki a Zvezda (12-12). A mérkőzés végéig többször is ráijesztett a hazai csapat a vendégekre, ám arra mégsem került sor, hogy vezessenek a zvenyigorodiak, akiknek a mai napon Anna Szen volt a vezérük, aki nyolc gólig jutott.