Megint a románoké a Világkupa

2010. szeptember 26. 13:28 © handball.hu

Az idei GF Világkupa bronzmérkőzésén Franciaország Dánia elől kaparintotta meg a bronzot, az utolsó meccsen pedig Románia megvédte címét Norvégia ellen.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

Gyorsan egymásnak estek a csapatok a fináléban, parázs küzdelmet láthattunk a kezdetektől, ahol a két világsztár, Christina Neagu és Gro Hammerseng már az első percben összeütközött. Előbbit hosszasan kellett ápolni a pálya szélén, nem is játszott a félidő hátralévő részében. Linn Sulland triplájával Norvégia vette kezébe az irányítást (1-3), Románia azonban túltéve magát legjobbja sérülésén, a tizedik percre ledolgozta hátrányát. Oana Manea magabiztosan értékesítette helyzeteit a beálló poszton, a norvég védelem nem talált ellenszert hatástalanítására, Radu Voina lányai negyed óra után 8-5-re vezettek. A különbség lehetett volna magasabb is, hiszen Románia kétszer is hétméterest hibázott, se Emilia Moldovan, se Aurelia Bradeanu nem talált be Kari-Aalvik Grimsbö kapujába. Nemcsak a norvég hálóőr, de Paula Ungureanu is legjobb formáját hozta a román oldalon, folyamatosan parádézott, nem nagyon lehetett neki gólt dobni. A norvég szövetségi kapitány, Thorir Hergeirsson cserékkel próbálta frissíteni csapatát, pályára lépett Heidi Löke, Mari Molid, Tine Rustad Kristiansen és Nora Mörk is. A változtatások, és Grimsbö szenzációs formája meghozta gyümölcsét, Norvégia egyre közelebb került a tavalyi VK-győzteshez. A 27. percben sikerült az egyenlítés, ekkor 9-9-et mutatott az eredményjelző. Félidőben: 12-12.

A második játékrészre már Katrine Lunde Haraldsen állt a norvég kapuba, de Melinda Geiger kilencméteres bombái ellen ő sem talált ellenszert, így az utolsó harminc percet Románia kezdte jobban. A skandinávokban a fiatal Mari Molid tartotta a lelket, aki Geigerhez hasonlóan nagyon magabiztosan értékesítette távoli lövéseit, pompás gólokat szerezve. Haraldsen is elkapta a fonalat, parádézott a kapuban, továbbra is kiegyenlített maradt a mérkőzés, csodálatos akciókat és gólokat láttunk mindkét oldalon. A nagyon magas színvonalú mérkőzés hangulatát tovább fokozta a jelenlévő közel 150 fős román szurkolósereg, aki hangosan szurkolva biztatta kedvenceit. A biztatás meghozta az eredményét: Románia eggyel magasabb fokozatba kapcsolva, friss cseréivel, Floriana Chintoan és Melinda Geiger vezérletével az 50. percre négygólos előnyre tett szert (22-18). Gro Hammerseng újbóli pályára lépésével Norvégia felvette ellenfele pörgős és agresszív játékát, gyors lerohanásokkal percek alatt egy gólra csökkentve a hátrányt. Hergeirsson lányai újra játszmában voltak, jött is a román időkérés. Geiger élményszámba menő egyéni akcióival, Löke csodálatos találataival az utolsó percig nyílt maradt a küzdelem. 11 másodperccel a vége előtt, egygólos vezetésnél Románia hetest hibázott, Norvégia kikérte idejét, majd ezután Ida Alstad lövését Paula Ungureanu hárítani tudta, így Románia megvédte címét, és megnyerte a Világkupát.

GF Világkupa, bronzmérkőzés
Dánia
26 (15)
Franciaország
28 (17)
Játékvezetők: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
A dánok kimaradói C. Pedersen, Okkels, Lyksborg, Gitte Aaen, illetve a francia oldalon Pradel és Boudan voltak.

A franciák magabiztosan, stabil védekezéssel kezdtek, a vb-All Star Pineau, és az elődöntőn pihentetett Signate dobta csapata első hét gólját. A dánokat Pytlick időkérése rázta fel, ami után Dalby és Troelsen góljaival kettőre közelítették meg az ellenfelet (7-9). A franciák azonban rendezni tudták soraikat - mialatt Dánia megnyitotta védelmét -, és a parádézó Signate újabb góljaival (hatnál tartott a félidőben) újra elhúztak a hazaiaktól. Mortensent a fiatal Sahlholdt váltotta a kapuban, aki több parádét is bemutatott, a szünetben pedig 17-15-ös francia vezetéssel fordultak a csapatok.

Jó védekezéssel, és dán gólokkal kezdődött a második félidő, a 36. percben sikerült a hazai egyenlítés (18-18). A dánok két új játékossal, Pernille H. Larsennel és Christina Krogshedével frissítettek. Karin Mortensen visszatért a kapuba, és egyszerre hétméterest is hárított, a 42. percre pedig sikerült a házigazdáknak visszavenni a vezetést (20-19). Izgalmas, változatos mérkőzést láthatott az NRGi Aréna közönsége, ahol a vezető csapat kiléte percről-percre változott. Dalbyhoz felnőtt Susan Thorsgaard is, aki közel hibátlanul használta ki lehetőségeit. A francia válogatott játékosai azonban igazi egységként léptek fel, és foggal-körömmel harcolva tartották a két-három gólos előnyt. Camille Ayglon kiállításával újabb esélyt kaptak a hazaiak, de Dalby hibázott a hetesvonalon, míg a másik oldalon a tarthatatlan Pineau újabb találatával eldőlt a bronzmeccs, a francia válogatott teljesen megérdemelten 28-26-ra bezsebelte a Világkupa harmadik helyét.