Csúnya vereséget úszott meg a DVSC

2010. szeptember 14. 19:24 © handball.hu

Az NB I. negyedik fordulója a tavalyi bajnoki döntő két résztvevőjének idei első megmérettetését hozta. A már BL-résztvevő Győri ETO vendégeként a BL-szereplésért a hétvégén megküzdő Debrecen lépett pályára, és mínusz tízről szépített.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A győriek Katrine Lunde Haraldsen nélkül neveztek be erre a találkozóra: a kapus Achilles-bántalmakkal küzd, és a csapatvezetés nem akarta kockáztatni az esetleges rásérülést. Helyette az 1992-es születésű Pásztor Bettina szerepelt Pálinger Katalin mellett ezen a poszton a játékoslistán.

Hatalmas gólesővel indult a meccs: három perc alatt mindkét csapat három-három alkalommal vette be a másik kapuját, a hatodik percben pedig már 5-5 volt az állás. Itt volt az ideje, hogy végre a védekezésre is hangsúlyt fektessenek az ellenfelek, és habár a találatok intenzitása csökkent, a mérkőzés továbbra is kiegyenlített küzdelmet hozott (17. perc: 9-9).

Az ETO ekkor emberelőnybe került Slakta kiállításával, amit maradéktalanul a saját javára tudott fordítani (11-9). Köstner Vilmos időt kért, de a játékosai ezután kiegészülve sem tudtak hatékonyan fellépni a győri támadások ellen (22. perc: 14-9). A hazaiak pedig megérezve a Loki bizonytalanságát, azonnal tovább pörgették a fonalat (27. perc: 17-10). Ekkor a Győrnek még két kimaradt ziccer is belefért; az utolsó szakaszt lazábbra véve is hat góllal tudta hozni az első harminc percet (17-11).

A vendégek szempontjából a folytatás sem hozott sokkal több örömet, mint az előző játékrész második fele: először gólt kaptak Mravíkovától, majd azonnal emberhátrányba is kerültek, a 35. percre pedig már nyolcgólos volt a Győr előnye velük szemben (20-12). A szünet után pályára lépő Mayer tíz perc alatt négyszer volt eredményes, Bulath pedig ekkor még hétméterest is rontott. A 45. percben aztán meglett a győri szurkolók álma, 26-16-nál „rászámolhattak” az ellenfélre.

A hajdúságiak nem tudtak mit kezdeni ezzel a helyzettel, így a zöld-fehérek könnyen tartották a kilenc gól körüli előnyüket. Az 52. percben Pálinger átadta a helyét Pásztornak, hogy ő is tapasztalatot gyűjthessen ilyen légkörben. Ebben a periódusban a Debrecen faragni tudott hátrányából, ebben sokat segítettek Bognár százszázalékos hatékonyságú büntető-értékesítései is (56. perc: 30-24). A Loki ekkor újabb hétméterest kapott, amihez Sopronyi állt oda, ám azt Pásztor kivédte. A fiatal győri kapus a következő hétméterest is kihalászta, ezzel Bognár statisztikáját rontotta. A vendégcsapat egy komoly arányú vereségből húzta ki a nyakát, ám a Győr a végén így is hatgólos sikernek örülhetett. Végeredmény: 32-26.