Most bírta a Ferencváros a hajrát

2010. augusztus 22. 16:26 © handball.hu

A Szabella-kupa záró fordulójában a DVSC-nek mindenképpen nyernie kellett volna az FTC ellen, hogy elcsípje a torna második helyét. A Fradi viszont nem csúszott bele még egyszer a délelőtti hibájába.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

A fáradtsághoz képest becsülendő lelkesedéssel vetették bele magukat a játékba a csapatok. A Debrecen mindössze három, míg az FTC öt órát tudott regenerálódni az előző megmérettetés után. Dajka és Kovacsicz szárnyalásával az utóbbi együttes a nyolcadik percre háromgólos előnyt harcolt ki (6-3). A Lokinak ezúttal több gondja akadt a védekezéssel, mint a támadással, a Fradi így többször jutott könnyebb, ámde igencsak szép gólokhoz (16. perc: 11-7). Alig negyedóra is elég volt ahhoz, hogy a játékvezető páros mindkét vezetőedző haragját kivívja magának. A sok furcsa ítélet a fővárosiakat zavarta össze jobban, a négygólos fórjuk egyre csökkent, és ellenfelük az egyenlítésért támadhatott (23. perc: 14-13). A kapufát már szinte körbelőtték Szucsánszkiék, amikor meg befelé ívelődött volna a labda, akkor Kiss Éva állt az útjába. A sok kihagyott helyzetnek meglett a böjtje, a 26. percben egálra alakították Bognárék az állást, és a döntetlen maradt a félidőre is (16-16).

Dajka és Szádvári jóvoltából tartotta magát az FTC, de az üldözők nem tették meg azt a szívességet, hogy megkönnyítsék a rivális dolgát (40. perc: 21-21). Habár volt egy szakasz, mikor Elek Gábor lányai tűntek fáradtabbnak, de a vízválasztó helyzetekben mindig magukra találtak (47. perc: 24-22). A rossz passzok, elkapkodott helyzetek mindkét térfélen folytatódtak, a debrecenieknek pedig nemcsak edzőjük, de már egymás dühével és idegességével is harcolniuk kellett. A pályán egy védekezésbeli hiba miatt élénk vita alakult ki Szabó, Bulath és Bogdanovics között. Ennek ellenére támadásban nagyobbnak bizonyult az összhang, az 53. percben ismét egyenlőre állt a meccs (25-25). Tomori jókor vette elő a góllövő énjét, egymásutánban ő tartotta a vízfelszín fölött a Fradit. Szinte közvetlenül kérte ki a két edző az idejét, miközben alig több mint két perccel a vége előtt 29-28 volt az állás. A Loki helyzete kimaradt, Szamoránsky Piroska büntetőt harcolt ki, melyet Tomori értékesített. Slakta lövése kimaradt, a torna második helyének pedig így az FTC örülhetett. Végeredmény: 30-28.

Köstner Vilmos: A különbség a kipattanó labdák megszerzéséből, illetve meg nem szerzéséből fakadt. Az a csapat, amely ezek nyolcvan százalékát nem szerzi meg, nem érdemel győzelmet. Akarati tényezőkben még nem vagyunk az igaziak. A kézilabda a fáradtság tűréséről, elviseléséről és a játékról szól. Sokkal kevesebbet vállalnak a szélsőink, mint eddig és sokkal többet is rontanak. A maradék két hétben bármit ki lehet javítani, hiszen a kézilabda a fejekben dől el, mi pedig itt vagyunk elsősorban rendetlenek.

Elek Gábor: A győzelemnek feltétlenül örülök. A mérkőzésen pedig azt láttam, hogy két rendkívül fáradt csapat csapott össze. Talán a szívünk vitt minket előre. Tíz lerohanás gólt tudtunk lőni, és mindössze hármat kaptunk, de a fáradtság miatt bődületesen nagy hibákat vétettünk. Hozzáteszem, hogy ezt az ellenfél is elkövette, tehát egymás hibáiból éltek a csapatok. Mi nem ilyen sorozatterhelésre, hanem a normál bajnoki ritmusra készülünk. Ott szerintem nem lesznek ilyen erőnléti problémáink, ám itt huszonnégy óra alatt három mérkőzést kellett lejátszanunk. A torna előtt úgy készültünk, hogy három vereségről hallani sem akartunk, két meccset meg szerettünk volna nyerni, ez sikerült. A Podgorica elleni első félidőben nyújtottuk a legjobb teljesítményt, a legkiegyensúlyozottabbat pedig a Vác ellen. A Debrecen ellen az első tizenöt-húsz percet leszámítva rosszul kézilabdáztunk. Egyetértek Tomori Zsuzsával, aki szerint arra is jó ez a torna, hogy be tudjuk kategorizálni magunkat. Én maximálisan egyetértek vele, és bizakodva várom a bajnokságot.