DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYl1rpSF' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A DVSC nyerte a csabai kupát | handball.hu - kézilabda

A DVSC nyerte a csabai kupát

2010. augusztus 15. 11:05

Szoros mérkőzés után, veretlenül lett a SADE-kupa győztese a DVSC. A Békéscsaba a második, a Toulon a harmadik, a Kolozsvár pedig az utolsó helyet szerezte meg.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc
A SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. nemzetközi felkészülési torna döntőjében a két hazai csapat küzdelmét láthatták a kilátogató nézők. Szoros első félidőt követően a Békéscsaba Veress Zsuzsanna védéseivel tehetett szert egygólos vezetésre. A második játékrészben a Loki öt perc elteltével már egyenlített is, és a fej-fej melletti küzdelem még a 42. percben is tartott. A debreceni előnyt Kelemen Éva góljaival sikerült kevesebbre faragni, de a pontos és fegyelmezett játéknak köszönhetően látványos, kombinatív játékkal tudott győzni a DVSC.

A mérkőzés eredményének alakulása:
1. félidő: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 5-2, 5-3 (10. perc), 5-4, 6-4, 6-5, 6-6 (14. perc), 7-6, 7-7, 8-7, 9-7, 9-8, 9-9 (23. perc), 10-9, 10-10, 11-10, 11-11, 12-11, 12-12, 13-12;
2. félidő: 14-12, 14-13, 15-13, 15-14, 15-15 (35. perc), 15-16, 16-16, 16-17, 17-17, 17-18, 18-18, 19-18, 19-19 (42. perc), 19-20, 20-20, 20-21, 20-22, 21-22, 21-23, 22-23, 22-24, 23-24, 24-24 (54. perc), 24-25, 24-26, 25-26, 25-27, 25-28 (28. perc), 26-28, 26-29.

A kupagyőztes Debrecen csapatának trénere, Köstner Vilmos: Ahhoz hasonló erősségű ellenfelekkel találkoztunk ezen a két napon, mintha a BL-selejtező lenne, és a körülményekhez szoktatás szempontjából is hasonló volt a helyzet, ezért ennek megfelelően igyekeztünk készülni. Szakmailag igen értékesnek tartom ezt a három mérkőzést. A franciák ellen jó meccset játszottunk, aztán a fáradtság kiütközött. A Kolozsvár ellen az első, a Békéscsaba ellen a második félidőben játszottunk azon a színvonalon, amit szeretnék látni a csapatomtól. Sok olyan dolog van még, amin van időnk javítani. Elégedett vagyok a megszerzett hat ponttal, a lányok akarati hozzáállása és fizikális állapota is megfelelő volt. Támadásban a gyorsaságunk és kombinációs készségünk mindhárom csapat ellen érvényesülni tudott, de sokat kell még fejlődnünk általában a játékban és a beállósok megjátszásában.

Mátéfi Eszter, a hazai csapat edzője is értékelte a három mérkőzést: Igyekeztünk egy jó színvonalú nemzetközi tornát rendezni. A résztvevő csapatok visszajelzése alapján ez sikerült is. Szakmailag mindenképp jó volt, számunkra a felkészülésen van a hangsúly a formába hozás időszakában. Olyan csapatokkal játszhattunk meccset, mint a francia bajnok, aki indul a Bajnokok Ligájában, a Debrecen, aki a BL-selejtező résztvevője, így kemény és küzdelmes mérkőzéseket tudtunk játszani. Ezek a találkozók rávilágítottak a hibákra. A védekezésünk az elmúlt éveknek megfelelően jó, viszont a támadójátékban a lábmunkán, a támadások tempóján és a helyzetek kihasználásán kell javítani. A torna másik nagy célja az új játékosok beépítése volt mind a rendszerjátékokba, mind a védekezésbe. Örömteli, hogy sokan kilátogattak a mérkőzésekre annak ellenére, hogy felkészülési tornáról lévén szó, és a hétvégi meleg ellenére a kézilabdát választották. Jövő hét végén Kolozsvárra utazunk szintén egy felkészülési tornára, ahol két román csapat – a házigazda Kolozsvár és a Zilah – mellett a Székesfehérvár ellen játszunk majd.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. nemzetközi felkészülési torna második napján a Toulon megszerezte első győzelmét. A Kolozsvár fáradtan kezdte a találkozót, védekezésben és támadásban is rengeteg hibát vétettek. A románoknál Vintilă jeleskedett a második félidőben, a franciáknál Mwasesa az egész tornán nyújtott kimagasló teljesítményét ezen a találkozón is megmutatta.

1. félidő: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 4-4 (8. perc), 4-5, 4-6, 5-6, 5-7, 5-8, 6-8, 6-9 (14. perc), 7-9, 7-10, 7-11, 7-12 (24. perc), 7-13, 7-14, 8-14;
2. félidő: 8-15, 8-16, 9-16, 9-17, 10-17, 11-17, 11-18, 11-19, 12-19, 12-20, 12-21, 13-21 (44. perc), 13-22, 14-22, 15-22, 16-22 (51. perc), 17-22, 18-22, 18-23, 19-23, 19-24, 20-24 (57. perc), 20-25, 21-25, 21-26, 22-26.

A találkozót követően a Toulon csapatának trénere, Thierry Vincent értékelt: Nagyon hasznos volt ez a torna számunkra. Bár a játékosok még nincsenek a legjobb formájukban, elégedett vagyok az eredménnyel. A bajnokság szeptember elején kezdődik, az elmúlt időszakban még a fizikális erőnléti állapotot fejlesztettük.

A Kolozsvár vezetőedzője, Covaciu Gheorghe a mai mérkőzéssel ugyan nem volt elégedett, de összességében erős felkészülési lehetőségnek vélte az elmúlt két napot: Jó tornán vehettünk részt, erős csapatokkal mérkőzhettünk meg, olyanokkal, akik mind az európai kupák valamelyikében szerepelnek. Ezeken a mérkőzéseken igyekeztünk a játékosok közötti játékkapcsolatokat fejleszteni. Az első nap nagyon jó mérkőzéseket játszottunk, a második nap viszont a lányok „otthon maradtak”. A torna eredménye nem fontos számunkra, a gyakorlás annál fontosabb volt.

A torna gólkirálynője: Olga Nyikolajenko (Békéscsaba) 25 góllal.
A torna legjobb kapusa: Triffa Ágnes (DVSC).
A torna legjobb játékosa: Christiane Mwasesa (Toulon).
A Békéscsaba legjobb játékosa: Veress Zsuzsanna.