Szombati edzőmeccsek

2010. augusztus 7. 17:00

Szombaton két edzőmérkőzést játszottak hazai csapataink. Az FTC-t Debrecenben verte meg a hazai csapat, a Békéscsaba pedig az újonc Érd ellen nyert.

Felkészülési mérkőzések

DVSC-KORVEXFTC 32-27 (17-15)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC-KORVEX: Triffa - Csáki 7, Borbás 1, Bulath 3, Szabó V. 1, Bogdanovics 4, Kazai 8. Csere: Kiss É, Pácz (kapusok), Bognár B. 6 (4), Sopronyi, Hornyák D. 1 (1), Slakta 1, Dakos, Karalyos, Ljubov.
FTC: Pastrovics - Kovacsicz 2, Trufán 1, Szucsánszki 10 (5), Szamoránsky P. 3, Tomori 6, Szádvári 1. Csere: Abramovics (kapus) Balogh B., Szarka 1, Dajka, Deáki 3, Mohácsik, Bari Nagy, Szamoránsky A.

"Jó hangulatú bajnoki meccseket fogunk játszani” - mondta Elek Gábor, az FTC vezetőedzője a második félidő közepén, arra utalva, hogy edzőmeccs ide vagy oda, mindkét kispad élénken reagált a pályán történtekre.

Öt percig rendre a Fradinál volt az előny, aztán Bognár Barbi hetesből egyenlített, majd Csáki Viki „mesterhármasával” megugrott a Loki. A szenzációs formában kézilabdázó jobbszélsőhöz csatlakozott a baloldalon száguldozó Kazai Anita is, így 19. percben 13-7-re vezetett a hazai csapat. Szünetig kétgólosra csökkent a debreceni előny, majd a folytatásban ki is egyenlítettek a zöld-fehérek. Ennél tovább azonban nem jutottak, a kritikus pillanatban 21-21-nél ugyanis jött egy 5-0-ás Loki-roham. A meccs végén a már megszokott vastapssal köszönte meg a közönség a kellemes szombat délutánt a lányoknak, hiszen remek meccset láthatott a Hódos Imre Sportcsarnokba kilátogató ötszáz néző.

Elek Gábornak pedig minden bizonnyal igaza lesz: jó hangulatú bajnoki meccseket játszik majd a két ősi rivális a bajnokságban.

Békéscsabai ENKSEÉTV-Érdi VSE 37-28 (19-15)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok
A Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Szekeres 1, Kelemen 5, Tóth 7, Cifra 3, Nikolayenko 7 (2), Bódi 3, Kamper 6, Drávai 2, Leposava 1, Veress 1, Gerzsényi 1.
Az ÉTV-Érdi VSE gólszerzői: Török 1, Kuridza 3, Pádár 4, Ferencz 2, Balog 1, Burai 5 (2), Őri 3, Elekné 4, Wolf 4.
Hétméteresek: 4/2 ill. 5/3.
Kiállítások 10 perc ill. 4 perc.

A békéscsabai csapat a felkészülési időszak következő lépéseként vendégül látta az idén az NBI-be feljutott Érd csapatát. A kiváló neveket felsorakoztató Pest megyei együttes az első tizenöt percben nem talált kapuba, de a félidő végére sikerült négy gólra felzárkózniuk (19-15). A második játékrészben többször tízgólos különbség is mutatkozott, de mindkét csapat számára hasznos találkozó volt a lerohanásokkal és taktikai megoldásokkal tarkított hatvan perc. Az egész mérkőzést magabiztosan uralta a hazai csapat, így Mátéfi Eszter a mérkőzés végén a fiataloknak is lehetőséget adott a bizonyításra.