DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYl08buR' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Nehéz kezdet, sima vég | handball.hu - kézilabda

Nehéz kezdet, sima vég

2010. augusztus 3. 21:45 © handball.hu

Végre élesben is pályára lépett a magyar válogatott az ifjúsági világbajnokságon. Az ellenfél a Kongói Demokratikus Köztársaság csapata volt, amely ellen az első húsz perc meglepően nehéz volt, s a mieink végül hozták a kötelező győzelmet.

Kiállítások: 28 perc Kiállítások: 18 perc
Piros lap: Ndampia, Mboyo (mind 3x2 perc), Kele (kizárás)

A mérkőzés előtt Papp György a handball.hu kérdésére elmondta, hogy az elmaradt, kazahok elleni mérkőzést a bizottsági határozat függvényében fogják lejátszani, ám hivatalos értesítés erről még nem érkezett a magyar csapathoz. A válogatott vezetőedzője hozzátette, hogy a csapat körül minden rendben, továbbra is készülnek a meccsekre.

Az első percekben nem bírt elszakadni ellenfelétől a magyar válogatott. A kongói csapat folyamatosan a mieink sarkában volt, sőt, ki is egyenlített, ám húsz perc után végre az következett, amit vártunk. A magyarok növelni kezdték előnyüket, majd plusz hat góllal tértek az öltözőbe.

A második félidő ismét nehézkesen kezdődött, ám a magyar válogatott végül szépen haladt a nagyarányú győzelem felé.

Időközben az is kiderült, hogy a kazah válogatott elleni meccset magyar idő szerint augusztus 4-én, szerdán este 22 órakor játsszák le.

A csoportkör után az A-B és a C-D ágon folytatódnak a küzdelmek. Az első két helyezett jut a negyeddöntőbe (D2 – C1, C2 – D1), a további helyezettek a másik csoport azonos helyezést elért csapatával küzd (C3 – D3, C4 – D4, C5 – D5) a helyosztókon (9-12. helyért, 13-16. helyért, 17-20. helyért).